ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГКомітет Ради підтримав зміни в зелений тариф

Комітет Ради підтримав зміни в зелений тариф

Комітет Ради з питань енергетики і ЖКГ підтримав для прийняття в першому читанні законопроект №3658, який покликаний реструктуризувати "зелений" тариф

Комітет Ради з питань енергетики і ЖКГ підтримав для прийняття в першому читанні законопроект №3658, який покликаний реструктуризувати "зелений" тариф.

Відповідне рішення прийнято на засіданні комітету в четвер більшістю голосів депутатів передає Інтерфакс-Україна.

Після довготривалих перемовин з інвесторами в середу уряд таки ухвалив меморандум щодо так званої добровільної реструктуризації "зелених" тарифів.

Увечері того ж дня свої підписи під документом поставили прем’єр, в. о. міністра енергетики та представники двох профільних асоціацій. Однак з позицією уряду погодились не всі. Причина – різні погляди на подальший розвиток сонячної генерації.

У рамках мемомрандуму із виробниками "зеленої" електроенергії Кабмін зобов'язався до кінця 2021 року повністю погасити наявну заборгованість перед ВДЕ-інвесторами, яка становить 14 млрд грн.

Урядовий законопроєкт про удосконалення умов підтримки виробництва електроенергії з альтернативних джерел передбачає зниження "зеленого" тарифу для введених в експлуатацію в період з 1 липня 2015 го до 31 грудня 2019 року сонячних станцій понад 1 МВт на 15%, для ВЕС з турбінами потужність 2000 кВт - на 7,5%.

Група учасників ринку сонячної генерації має намір розробити і внести до Верховної Ради альтернативний урядовому законопроєкт про підтримку галузі відновлюваної енергетики.

 

 
Коментарі (0)