ГоловнаНовини ЖКГКрим відроджує іпотеку для людей, що потребують житла

Крим відроджує іпотеку для людей, що потребують житла

З 1 липня 2011 року Державна іпотечна установа (ДІУ) повертається до активних операцій з рефінансування іпотечних кредитів на вторинному ринку житла з метою сприяння відновленню ринку іпотечного кредитування в Україні.Про це повідомив представник відомства Віктор Павлюк під час наради з питання реал

З 1 липня 2011 року Державна іпотечна установа (ДІУ) повертається до активних операцій з рефінансування іпотечних кредитів на вторинному ринку житла з метою сприяння відновленню ринку іпотечного кредитування в Україні.

Про це повідомив представник відомства Віктор Павлюк під час наради з питання реалізації Програми державного іпотечного кредитування, що проходила у Криму під керівництвом заступника голови Ради міністрів – міністра регіонального розвитку і ЖКГ Криму Азіза Абдуллаєва, інформує офіційний веб-сайт Радміну АРК.

У заході також взяли участь заступники керівників міських голів, керівники кримських будівельних компаній, банківських установ, а також представники міністерств. На порядку денному було два питання: розробка механізмів активізації будівельного сектору та виведення його з кризи за допомогою програми ДІУ і реалізації в Криму програми «Доступне житло» в 2011 році.

За словами В.Павлюка, цього року Кабінет міністрів України виділив 1,5 млрд грн на реалізацію даної програми. Таким чином, ДІУ здійснюватиме функції фінансування забудовників через банки-партнери для добудови об'єктів житлового призначення та рефінансування іпотечних кредитів населення як на первинному, так і на вторинному ринку житла. Ставка рефінансування складає 11% річних у гривні.

Присутні на нараді забудовники висловили представникам ДІУ пропозицію фінансувати не тільки об'єкти з високим ступенем готовності (не менше 70%), як того вимагає заклад, але й об'єкти з меншим відсотком готовності. А також знизити процентну ставку (11% річних), яку запропоновано на сьогодні.

У свою чергу, представники банківських установ автономії запропонували створити державний реєстр договорів пайової участі, щоб виключити потрапляння в дані програми об'єктів, які фірми-забудовники вже передали у власність фізичним особам на підставі пайової участі, таким чином, виключаючи можливість контролювання продажу житла банками.

З другого питання виступив директор Регіонального управління Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву в АРК Микола Цвященко. Він зазначив, що «Радою міністрів Криму відпрацьовуються механізми стимулювання багатоквартирного будівництва, пов'язаного з реалізацією програми «Доступне житло». Брати участь у ній може будь-хто, що складається на квартирному обліку. Зараз від забудовників потрібно оформити відповідні заявки і документи для участі в програмі». Крім того, існує ще одна програма - «Молодіжне кредитування». Згідно з вимогами фонду, на допомогу можуть розраховувати молоді сім'ї або самотні люди у віці до 35 років.

Міністр освіти і науки, молоді та спорту Криму Віталіна Дзоз, в свою чергу, висловила думку щодо забезпечення житлом не тільки молоді, але і педагогів (таких 800 осіб), особливо в сільській місцевості. На її думку, вчителів теж можна забезпечити житлом згідно з програмою «Доступне житло».

За підсумками засідання А.Абдуллаєв доручив банківським установам півострова провести аналіз своєї діяльності в частині іпотечного кредитування за I півріччя 2011 року і дати прогноз на наступне півріччя, а місцевим органам влади провести моніторинг діяльності забудовників на місцях і надати плани забудови об'єктів на II півріччя. У свою чергу, будівельні фірми повинні провести економічний аналіз цін за останні два роки і проінформувати про це Раду міністрів Криму.

 
Коментарі (0)