ГоловнаКоментаріОпалювальний сезон 2024-2025М.Білик: "Держава обіцяла тепловикам відшкодувати різницю в тарифах, але на сьогодні не відшкодовано ані гривні"

М.Білик: "Держава обіцяла тепловикам відшкодувати різницю в тарифах, але на сьогодні не відшкодовано ані гривні"

"Укртеплокомуненерго" звернулось до прем'єр-міністра Дмитра Шмигаля з проханням заборонити ТОВ "ГК "Нафтогаз Трейдінг" примусове стягнення заборгованості з підприємств теплокомуненерго до повернення їм компенсації з різниці в тарифах
Міжгалузева асоціація "Укртеплокомуненерго" звернулася до прем'єр-міністра Дмитра Шмигаля з проханням заборонити ТОВ "ГК "Нафтогаз Трейдінг" примусове стягнення заборгованості з підприємств теплокомуненерго до повернення їм компенсації з різниці в тарифах, повідомляє ІА "Україна Комунальна".
 
Теплова галузь опинилася в абсурдно небезпечній ситуації, коли масштабні руйнування внаслідок цілеспрямованих дій ворога зі знищення об'єктів критичної інфраструктури посилюються внутрішніми факторами: фінансовим та адміністративним тиском з боку комерційного газопостачальника та невиконанням фінансових зобов'язань із боку держави.
 
"Приймаючи законодавче рішення про Мораторій, держава підтвердила, що проведе відшкодування з різниці в тарифах для підприємств, але на сьогодні ще не було відшкодовано ані гривні.

Для сталої роботи підприємств є витрати, які пов’язані з закупівлею паливно-енергетичних ресурсів - це газ, електроенергія, тверде паливо тощо. Також кошти необхідні на закупівлю необхідних матеріалів та обладнання для виконання аварійних ремонтних робіт, для проведення капітальних ремонтів котелень, ЦТП, ІТП та для реконструкцій теплових мереж і мереж гарячого водопостачання. Все це потребує коштів", - прокоментував член правління МА "Укртеплокомуненерго", генеральний директор КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго», Максим Білик.
 
Також в асоціації розповіли, що тепловики занепокоєні безпрецедентно жорсткою політикою ГК "Нафтогаз Трейдинг" щодо примусового судового стягнення грошових коштів, забезпечених державними гарантіями згідно із законом України "Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану і подальшого відновлення їх функціонування" від 29 липня 2022 року №2479.
 
"Теплопостачальники вбачають у цьому свідомий тиск в умовах підготовки до опалювального сезону 2023-2024", - говориться в заяві.
 
Нагадаємо, що у 2021-2022 роках між урядом, профільними міністерствами, НАК "Нафтогаз України", Асоціацією міст України та Конгресом місцевих і регіональних влад було укладено меморандуми про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та гарячої води для стабільного проходження опалювальних періодів. У результаті органи місцевого самоврядування з жовтня 2021 року не підвищували тарифів на опалення та гаряче водопостачання для населення, а держава взяла на себе зобов'язання своєчасно компенсувати різницю в тарифах між економічно обґрунтованими та фактичними цінами.
 
"Утім, тепловики досі не отримали компенсацію навіть за 2022 рік. Без урахування 2023 року держава заборгувала тепловикам близько 28 млрд грн", - наголосили в асоціації.
 
Як пояснили в МА, це стало основною причиною зростання заборгованості підприємств ТКЕ за спожитий газ.
 
Зі свого боку ГК "Нафтогаз Трейдинг" відповідно до закону №2479 є учасником процедури врегулювання заборгованості.
 
"Газопостачальник почав свідомий тиск на підприємства ТКЕ, розгорнувши масову претензійно-позовну роботу", - зазначили в "Укртеплокомуненерго".
 
До суду з вимогою стягнути заборгованість за газ за період, починаючи з 1 червня 2021 року, вже подано позови щодо теплопостачальників Луцька, Тернополя, Івано-Франківська тощо.
 
"Зволікання з компенсацією різниці в тарифах призведе до зриву опалювального сезону 2023-2024 років і критичного дефіциту фінансових ресурсів для закупівлі газу", - констатували в асоціації.
 

 

 
Коментарі (0)