ГоловнаНовини ЖКГГазопостачанняМеркель: Газова директива ЄС не зможе зупинити Північний потік-2

Меркель: Газова директива ЄС не зможе зупинити Північний потік-2

Газова директива Єврокомісії у новій редакції не зможе зупинити будівництво газопроводу Nord Stream 2, проект відбудеться з високим ступенем імовірності

Газова директива Єврокомісії у новій редакції не зможе зупинити будівництво газопроводу Nord Stream 2, проект відбудеться з високим ступенем імовірності, заявила канцлер ФРН Ангела Меркель.

"Нова газова директива дає Єврокомісії більше можливостей для заперечень. Але вона не зможе цьому запобігти", - сказала канцлер напередодні ввечері, виступаючи на заході в місті Равенсбург, її слова наводить газета "Гандельсблатт".

"Проект отримав більшу частину дозволів", - зазначила вона.

При цьому, за словами Меркель, буде збережено транзит газу через Україну, яка має залишатися "транзитною країною, незважаючи на Nord Stream 2". Меркель планує обговорити це питання з новим президентом України і вже обговорила з президентом РФ.

"Тут я дала слово", - сказала канцлер.

При цьому головний кандидат на виборах до Європарламенту від Європейської народної партії, представник німецького Християнсько-соціального союзу Манфред Вебер заявив, що в разі свого обрання на посаду голови Єврокомісії він виступатиме за зупинення проекту. Меркель вважає, що Вебер у такий спосіб озвучує побоювання країн Східної Європи.

"Але загалом, я думаю, що це виправданий проект", - заявила політик.

Будівництво газопроводу "Північний потік 2" наразі активно триває, на території Німеччини будують станцію приймання газу. Відсутній лише один дозвіл на будівництво дном Балтійського моря - від влади Данії, хоча компанія-оператор уже подала дві заявки на два різних маршрути прокладення труби.

Напередодні стало відомо, що Данське енергетичне агентство (ДЕА) як координувальний орган представило на розгляд громадськості звіт про оцінку впливу на навколишнє середовище (ОВНС) маршруту морського газопроводу.

 

 
Коментарі (0)