ГоловнаНовини ЖКГЗаконодавствоМінрегіон сподівається на створення ринку поводження з побутовими відходами

Мінрегіон сподівається на створення ринку поводження з побутовими відходами

В Мінрегіоні сподіваються, що із прийняттям законопроету "Про житлово-комунальні послуги", відбудеться демонополізація ринку переробки та захоронення побутових відходів, а також налагодження систем когенерації за допомогою біогазу з відходів.

Законопроект «Про житлово-комунальні послуги», якій прийнятий у першому читанні, повинен вирішпти питання демонополізації ринку послуг з перероблення та захоронення побутових відходів. Про це повідомила начальник відділу поводження з побутовими відходами Людмили Полтораченко, йдеться у повідомленні Мінрегіону.

«В цьому законопроекті передбачено передання повноважень з питань перероблення та захоронення побутових відходів, а також встановлення тарифів в цілому на поводження з побутовими відходами органам місцевого самоврядування. За рахунок цього буде демонополізований ринок послуг з перероблення та захоронення побутових відходів. Ми очікуємо, що це сприятиме розвитку сфери поводження з такими відходами», — повідомила начальник Відділу.

Питання налагодження ефективної системи збору використаної тари та упаковки, що є у складі побутових відходів, виконання європейського принципу «розширеної відповідальності виробника», а також співпраці виробників товарів в упаковці з органами місцевого самоврядування відображені у законопроекті «Про упаковку та відходи упаковки», якій зареєстрований у Верховні Раді Україні за № 4028 від 05.02.2016р.

«Прийняття цього законопроекту надасть можливість спрямувати кошти виробників товарів в упаковці до сфери поводження з побутовими відходами з метою прискорення впровадження новітніх технологій. Крім того, об’єднання фінансових та адміністративних ресурсів громад надасть поштовх для будівництва об’єктів поводження з побутовими відходами, у тому числі міжмуніципальних полігонів побутових відходів у відповідності до європейських стандартів з одночасним закриттям і рекультивацією старих сміттєзвалищ», — зауважила Людмила Полтораченко.

Вона також додала, що після прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії» № 514-VIII від 04.06.2015, в Україні спостерігається тенденція збільшення кількість полігонів, на яких влаштовано систему вилучення біогазу та встановлено когенераційні установки для вироблення теплової чи електричної енергії.

 

«На 12 полігонах влаштовано систему вилучення біогазу. З них на 7 полігонах біогаз факельно спалюється, на 5 – експлуатуються когенераційні установки. Такі установки  експлуатуються на полігонах ТПВ в населених пунктах м. Вінниця;  м. Ужгород (с. Барвінок);  м. Житомир, електростанція для вироблення електроенергії; с. Рожівка Броварського р-ну Київської обл.; с. Підгірці Обухівського р-ну Київської обл. У м. Біла Церква Київської області у березні 2015 року був укладений договір на виконання комплексу робіт по дегазації полігону між ПрАТ КАТП-1028 та ТОВ «ЛНК»», — розповіла Людмила Полтораченко.

З метою одержання вторинної сировини та вилучення небезпечних відходів, що є у складі побутових відходів, поліпшення екологічного стану довкілля починаючі з 2004 року в Україні розпочато впровадження роздільного збирання побутових відходів з проведенням відповідної роботи з населенням та встановленням контейнерів на прибудинкових територіях населених пунктів для сортування побутових відходів на компоненти.

«Якщо у 2010 році у 53 населених пунктах було впроваджено роздільне збирання побутових відходів, то станом на 01.01.2016 — у 521 населеному пункті (за винятком територій АР Крим, м. Севастополь, частини Донецької та Луганської областей). Зокрема кількість населених пунктів, охоплених роздільним збиранням ТПВ, значно збільшилась у Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Харківській областях в основному за рахунок залучення сільських населених пунктів. Також є позитивна динаміка у Закарпатській, Запорізькій, Хмельницькій та Чернигівській областях», — поінформувала начальник Відділу.

За інформацією від регіонів станом на 01.08.2015р. у 15 населених пунктах на полігонах працюють 23 сміттєсортувальні лінії. В 2015 році розпочала роботу сміттєсортувальна лінія в м. Чугуїв Харківської області. Крім того, у 22 населених пунктах будуються сміттєсортувальні комплекси, що на 8 одиниць більше ніж у минулому році. Відсортовану вторинну сировину відправляють на переробні підприємства. Щорічний обсяг збору вторинної сировини становить близько 1 мільйона м3. Утилізація побутових відходів з отриманням теплової енергії здійснюється на сміттєспалювальному заводі в місті Києві, а також експлуатуються сміттєспалювальна установка в м. Люботин Харківської області та дві пересувні сміттєспалювальні установки в м. Харків.  Перероблення побутових відходів з отриманням альтернативного палива (RDF, Флафф та інше) із заміщення вугілля здійснюється на цементному заводі у місті Рівне.

Також, за словами Людмили Полтораченко, триває співпраця з міжнародними проектами у сфері поводження з побутовими відходами, які допомагають впроваджувати розроблені міжнародними експертами Стратегії розвитку сфери поводження з побутовими відходами в регіонах на Європейському та міжнародному рівнях.

Зокрема, це Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ), швейцарсько-український проект міжмуніципального співробітництва DESPRO, Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС), який впроваджує з квітня 2015 року до грудня 2020 року Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Уряду Канади, а також надання кредиту з фонду Світового міжнародного Банку на будівництво сучасного полігону для захоронення ТПВ у місті Харкові тощо.

Так, проектом передбачається: розробка законодавства у сфері управління відходами електронного й електричного обладнання;  створення підходу до впровадження роздільного збирання відходів електронного й електричного обладнання; підготовка та погодження переліку відходів електронного й електричного обладнання; розширення статистичних даних щодо відходів електронного й електричного обладнання; розробка схеми фінансування збору та утилізації електричних та електронних відходів; розробка та друк навчальних посібників та підручників щодо покрокового впровадження системи управління відходами електричного та електронного обладнання.

Для багатьох людей власний автомобіль став незамінним помічником. Але інколи машина ламається і потрібна допомога. Замовляйте евакуатор львів і швидко отримаєте професійну допомогу.

 
Коментарі (0)