ГоловнаНовини ЖКГЕлектроенергетикаМіністр енергетики не бачить майбутнього у вітчизняної вугільної промисловості

Міністр енергетики не бачить майбутнього у вітчизняної вугільної промисловості

Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель заявив, що видобувати вугілля в сучасних умовах є нерентабельним і екологічно небезпечним

Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель заявив, що видобувати вугілля в сучасних умовах є нерентабельним і екологічно небезпечним.

Очільник Міністерства енергетики та захисту довкілля України зазначив, що Уряд готує трансформацію вугледобувної промисловості, йдеться на сайті міністерства.

Міністр не бачить майбутнього у вітчизняній видобувній галузі, вважає її нерентабельною і такою, що завдає шкоди екології.

«У країні повинна розвиватися відновлювана енергетика, акумулюючі потужності, тому що це прогрес — це майбутнє, а вугілля і його спалювання — минуле. Ми маємо врятувати Україну від екологічного лиха», — наголосив Олексій Оржель.

Олексій Оржель заявив, що Україна змушена купувати антрацитове вугілля для українських ТЕС, якого не видобуває жодна шахта на підконтрольній території. Крім того, за словами міністра, через зміну клімату потреби у споживанні вугілля ніби-то зменшились.

«До того ж ми авансом сплачуємо за вугілля на складах наших ТЕС більше, ніж ми спалюємо, тому що змінився клімат. Будьмо відверті, видобуток вугілля в нових умовах є нерентабельним», — сказав Оржель.

Анонсована трансформація вугільної галузі зрозумілим чином несе закриття шахт і скорочення робітників. Тому в Уряді готують програму професійної переорієнтації шахтарів.

«Ми хочемо, щоб ці люди знайшли нову роботу, а не були змушені лізти в шахти, наражатися на небезпеку», — заявив Оржель.

Нагадаємо, що майже усі вугільні шахти державного сектору переживають складні часи. На підприємствах існує проблема розрахунків за відвантажену вугільну продукцію, що призводить до багатомільйонних боргів перед шахтарями.

До протестів і голодування останнім часом вдавались гірники ДП «Селидіввугілля», «Мирноградвугілля», шахт «Краснолиманська», «Південнодонбаська», «Святої Матрони Московської» та «Укргеосервіс».

Крім того, через борги підприємств за енергопостачання над шахтами постійно нависає загроза знеструмлення. Що в свою чергу може призвести до затоплення копалень та екологічної катастрофи в регіоні.

 

 
Коментарі (0)