ГоловнаКоментаріКоментаріМістобудівний кадастр скоротить поле для порушень закону

Містобудівний кадастр скоротить поле для порушень закону

25 травня 2011 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 559 «Про містобудівний кадастр». Треба відзначити, що це вже не перша спроба створення подібного документа

25 березня 1993 року урядуже приймав постанову № 224 «Про містобудівний кадастр населених пунктів»...Хочеться вірити, що чергова спроба виявиться більш вдалою. Свою думку пророзробку містобудівного кадастру ІА «Україна Комунальна» висловив директорпроектної групи «Архиматика» Олександр Попов.

 

- Питання створення містобудівного кадастру вельмиактуальне. Цей документ необхідний для того, щоб інвестор, який плануєбудівництво на конкретній території, міг отримати інформацію про екологічні,інженерно-геологічні умови, соціальну, інженерну і транспортну інфраструктурута обмеження ділянки, яка його цікавить.

Крім цього містобудівний кадастр дозволяєоперативно, на одному інформаційному ресурсі, отримати актуальну інформацію пробудівельні норми, державні стандарти і правила містобудування, необхідні уплануванні територій та при будівництві, а також затверджену містобудівну,проектну та планувальну документацію.

Кадастр дозволить одержувати дані про цюдокументацію, а також електронні копії містобудівної, проектної та планувальноїдокументації. Уся ця та інша інформація буде зберігатися в базах данихінформаційної системи містобудівного кадастру.

Треба відзначити, що містобудівний кадастр повиненбути постійно оновлюється системою, в якій також повинна враховуватисяперспективність розвитку територій. Дуже важливо вирішити і ряд організаційнихпитань: якою буде процедура отримання необхідних даних, які умови, з якоюперіодичністю будуть оновлюватися дані кадастру і т.д.

Великий масив інформації для містобудівногокадастру будуть брати із земельного кадастру. До того ж, згідно з постановоюКабінету Міністрів України від 25 травня 2011 № 559, містобудівний кадастр – цедержавна система збереження і використання геопросторових даних про територію,адміністративно-територіальних одиницях. Тому можна сказати, що дані, якімістяться в генеральних планах міст, також будуть частиною містобудівногокадастру. Таким чином, можна сказати, що містобудівний кадастр взаємозалежний зземельним кадастром і Генеральними планами українських міст.

Чи зможе містобудівний кадастр усунути зловживанняу сфері містобудівної діяльності? Все залежить від контролю з боку влади. УКиєві завжди був Генеральний план розвитку міста до певного року. Але, яквідомо, не дивлячись на це в столиці будували, не враховуючи положеньзазначеного документа, багато об'єктів з'являлися зі зловживаннями іпорушеннями. Тому, якщо буде прецедент покарання з боку влади по відношенню допорушників, тоді і охочих порушити закони суттєво поменшає.

Відомо, що порушення зазвичай з'являються в зоніпротиріч в правовстановлюючих документах. Чим більш вивіреної буде містобудівнадокументація, тим менше буде прецедентів порушень. У даному питанні кращевитратити більше сил і часу на підготовку, ніж надалі на трактування двозначнихположень.

 
Коментарі (0)