ГоловнаВибір редакціїБлагоустрійНа Київщині відкрили шкільне укриття на 700 осіб

На Київщині відкрили шкільне укриття на 700 осіб

У вівторок, 3 жовтня, у підвальному приміщенні Юрівського ліцею Гатненської громади відкрили укриття подвійного призначення

 

У вівторок, 3 жовтня, у підвальному приміщенні Юрівського ліцею Гатненської громади відкрили укриття подвійного призначення. Загальна площа облаштованого сховища складає 725 м.кв та може вміщувати до 700 осіб одночасно. Сама школа навчає 365 учнів Гатненської громади, переважно з сіл Юрівка та Віта-Поштова.

Укриття містить чотири зали з необхідним набором меблів та інтерактивними комплексами, три кімнати для співробітників школи, дві роздягальні та шість санвузлів. 

Новозбудоване укриття проінспектував очільник КОВА Руслан Кравченко, заступниця голови КОВА Жанна Осипенко та заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Тимур Ткаченко.

Крім цього сховище містить два виходи, один з яких облаштовано для осіб з особливими потребами. 

Повідомляється, що укриття перебуває під постійним відеонаглядом. Під час навчального процесу в сховищі можуть перебувати тільки учні Юрівського ліцею. Після завершення занять в укриття можуть ховатись й мешканці громади – за приміщенням закріплено відповідальну особу, що контролює вхід і вихід в укриття.

Також сучасне сховище має системи вентиляції, водопостачання та каналізації. У підсобних приміщеннях знаходяться запаси питної води, продуктові набори, медичні аптечки, ковдри, спальні мішки, розкладачки та каремати. На випадок блекауту укриття також облаштовано генератором. 

Основна особливість нового укриття – його подвійне призначення. Після української Перемоги там зроблять простір для спортивного дозвілля. Зали планують переобладнати під заняття боксом, гімнастикою та іншими видами спорту. 

Укриття було облаштоване за кошти КОВА та Гатненської громади. Усього, побудова такого сховища коштувала бюджетам 12 900 000 гривень. КОВА виділила з цієї суми 6 мільйонів гривень.

У КОВА звітують, що заклади освіти Київщини майже повністю забезпечено укриттями: наразі в регіоні облаштовують  65 укриттів, які розраховують завершити до кінця року.

 

 

 
Коментарі (0)