ГоловнаНовини ЖКГЖитлоНа іпотеку для переселенців виділять 20 млрд грн

На іпотеку для переселенців виділять 20 млрд грн

Мінреінтеграції у своїй роботі планує оголосити 2022 роком житла для переселенців та забезпечити виділення 3000 квартир

 

Мінреінтеграції у своїй роботі планує оголосити 2022 роком житла для переселенців та забезпечити виділення 3000 квартир. Про це в інтерв'ю телеканалу "Дом" заявила віце-прем'єр-міністр України - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

"Лише 12% з-поміж внутрішньо переміщених осіб мають власне житло. Всі інші — або орендують, або живуть у родичів, або вирішують питання іншим чином. І це надзвичайно велика проблема. Так, темпи забезпечення житлом у 2021 році в рази вищі, ніж у 2019. Але це дуже мало в порівнянні з потребою. Тому ми зараз йдемо на те, щоб 2022 рік оголосити роком житла", - заявила вона.

Міністр повідомила, що у вирішенні житлової проблеми Україні допомагають уряди країн-партнерів - Німеччини, Канади, США, Великобританії, Туреччини.

"Туреччина допомагає і хоче побудувати 500 квартир для внутрішньо переміщених осіб з числа кримських татар, а також військовослужбовців АТОшників з внутрішньо переміщених осіб. І це дуже добре, ми зараз прикладаємо достатньо зусиль, щоб уже в 2022 році таке будівництво почалося. Тому що ця тема вже 2 роки триває", - доповнила Верещук.

Вона нагадала, що на житлові програми у бюджеті Мінреінтеграції на 2022 рік передбачено 120 млн. грн.

"Плюс, і тут я дякую президенту України, який почув, наскільки важливою та терміновою є потреба у житлі саме внутрішньо переміщених осіб, і оголосив, що 20 млрд грн з держбюджету буде зарезервовано під іпотечно-кредитні програми для ВПО з числа державних службовців, вчителів , лікарів, бібліотекарів і т. д. Це також допоможе вирішити і кадрове питання, тому що ті ж Донецька та Луганська області страждають від відсутності кваліфікованого, наприклад, медичного персоналу, і якби людина знала, що вона отримає іпотечний кредит під 3% на житло у Луганській та Донецькій областях, звичайно ж, він зробить вибір на користь цих регіонів. І зараз ми шукаємо механізм, і до кінця січня ми його знайдемо", - розповіла міністр.

У результаті Мінреінтеграції поставило амбітну мету забезпечити переселенців 3000 квартир наступного року.

"Побачимо, як вийде, тому що якщо 500 квартир переселенці отримають за допомогою Туреччини, то решта 2500 — це потрібно ще напрацювати. Тому проблему я знаю, проблема вирішувана, до неї потрібно просто докласти чимало зусиль, які ми докладемо, і велике бажання, яке у нас є, бо таке бажання і така мотивація у нас є від президента України, від прем'єр-міністра України, а найголовніше — в очах тих людей, які отримували ці квартири, коли я вручала ключі від квартир у Новому Айдарі на Луганщині. області, я бачила ці сльози, жінки казали: ми навіть не вірили, що це можливо, ми навіть не мріяли, що ми матимемо свій кут — у теплі, у добрі, ще й з побутовою технікою", — підсумувала Верещук.

 

 

 
 
Коментарі (0)