ГоловнаНовини ЖКГЖитлоНа Закарпатті попит на новобудови збільшився у 1,5-1,8 рази

На Закарпатті попит на новобудови збільшився у 1,5-1,8 рази

На первинному ринку житла наявний попит маже повністю збігається з “реальною” пропозицією

 

На первинному ринку житла наявний попит маже повністю збігається з “реальною” пропозицією: тобто з кількістю пропонованого житла на продаж в об’єктах, зведення яких від лютого 2022 року не припинялося / або поновилося і триває без пауз.

Маріанна Бігунець директорка з продажів Будівельної компанії GAZDA картинкаПро це розповіла Маріанна Бігунець, директорка з продажів Будівельної компанії GAZDA.

За її словами, в середньому по країні попит досі складає до 35% від “довоєнного” рівня. Однак в окремих регіонах (Закарпатська, Львівська обл. тощо) порівняно з 2021 роком попит на нове житло збільшився у 1,5-1,8 рази.

“Наразі понад 90% попиту на первинне житло сконцентровано головним чином в більш безпечних у “воєнному” сенсі містах, таких, як Ужгород, Чернівці, Львів, Івано-Франківськ, Житомир, Дніпро, Вінниця та Київ”, — констатує експертка.

Вона звернула увагу на те, що переважну більшість покупців цікавить житло готове до заселення (з ремонтом) чи на завершальних стадіях будівництва (понад 50% наявного попиту), в нових чергах ЖК чи котеджного містечка на стадії активного зведення (до 30% попиту), або ж в нових об’єктах з безперервним веденням будівельних робіт на стадії готовності від 30% (до 20% попиту).

“Від початку 2024 року можна зробити висновок, що на “первинці” продається лише те, що активно будується. Покупці готові інвестувати в житло на етапі котловану тільки у перевірених забудовників, які працюють давно на ринку і мають гарну репутацію. Адже громадяни стали більш обачними й не мають жодного наміру купувати, навіть “за дешево”, житло в “заморожених” об’єктах, терміни будівництва яких, м’яко кажучи, “розмиті” і непевні, а доля девелоперів таких недобудів також під великим питанням”, — зазначила вона.

 

 

 

 
 
 
 
 
Коментарі (0)