ГоловнаНовини ЖКГГазопостачанняНафтогаз збільшить транзит російського газу до Європи

Нафтогаз збільшить транзит російського газу до Європи

Нафтогаз виконає заявку Газпрому на транзит російського газу до Європи в об'ємі 315 млн куб. м, замінивши зупинений на ремонт "Північний потік".

Нафтогаз виконає заявку Газпрому на транзит російського газу до Європи в об'ємі 315 млн куб. м, замінивши зупинений на ремонт "Північний потік".

НАК  "Нафтогаз України" підтверджує готовність виконати добову заявку ПАТ "Газпром" на транзит російського газу до Європи в об'ємі 315 млн куб. м, замінивши зупинений на ремонт "Північний потік".

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на прес-службу компанії.

"За останні сім днів добова заявка на транзит російського газу територією України зросла на 47 млн куб. м. НАК "Нафтогаз України" готовий забезпечити виконання збільшених заявок у повному обсязі, хоча такі значні коливання обсягів транзиту не передбачені умовами контракту між "Нафтогазом" і "Газпромом", - йдеться в повідомленні НАК.

При цьому, за даними ПАТ "Укртрансгаз", на пункті з'єднання газотранспортних систем Суджа, найбільшому за обсягами надходження газу з РФ, сьогодні тиск становить 57 атм., що на 3 атм. нижче за рівень, передбачений транзитним договором із "Газпромом".

У НАК зазначають, що максимальна пропускна спроможність української ГТС у напрямку Європи становить понад 400 млн куб. м на добу, при цьому на відміну від "Північного потоку", що зупинився на плановий ремонт, профілактичні роботи на ГТС України проводяться в робочому режимі і не потребують припинення транзиту.

"Тому український маршрут залишається найбільш потужним та затребуваним маршрутом для транспортування газу в європейському напрямку", - наголошують у "Нафтогазі".

За даними НАК, якщо минулого року "Північний потік" зупинявся на профілактичні роботи на вісім днів, то цього - на 11.

Як повідомлялося, Україна в 2016 році збільшила транзит природного газу через свою газотранспортну систему (ГТС) на 22,5% (на 15 млрд 121,1 млн куб. м) порівняно з 2015 роком - до 82 млрд 200,1 млн куб. м.

Україна в січні-серпні 2017 року збільшила транзит природного газу через свою ГТС на 23,4% (на 11 млрд 753,5 млн куб. м) порівняно з аналогічним періодом 2016 року - до 61 млрд 959,5 млн куб. м. Зокрема транзит газу через Україну до Європи за вісім місяців становив 60 млрд 306,8 млн куб. м, до Молдови - 1 млрд 652,8 млн куб. м.

Пропускна спроможність ГТС України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході - 178,5 млрд куб. м, зокрема до країн Європи 142,5 млрд куб. м, до Молдови - 3,5 млрд куб. м. До складу ГТС також входять 12 підземних сховищ газу країни.

 

 
Коментарі (0)