ГоловнаНовини ЖКГЕлектроенергетикаНасалик: Вугільна галузь потребує модернізації, ефективного управління та прозорості в роботі

Насалик: Вугільна галузь потребує модернізації, ефективного управління та прозорості в роботі

Першочерговим завданням Міненерговугілля є важливість реформування вугільної галузі та визначення напрямків розвитку на найближчу перспективу.

Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості  Ігор Насалик, 20 квітня, на засіданні колегії Міненерговугілля України, передає Урядовий портал.

Зокрема, за результатами дослідження відкритості та прозорості роботи міністерств Міненерговугілля посіло перше місце. Водночас у вугільній галузі є низка проблем, які стосуються оптимізації роботи, проведення прозорих закупівель тощо, які потрібно врегульовувати.

Міністр поставив жорсткі вимоги щодо негайного виконання поставлених завдань з оптимізації роботи вугледобувних підприємств та запуску нових лав. За його словами, для цього держава зробила все можливе: передбачені відповідні кошти для модернізації та технічного переоснащення шахт, збільшено закупівельну ціну вугільної продукції. Тому підвищення ефективності роботи підприємств залежить від умілого управління підприємствами.

Також за словами директора Департаменту вугільно-промислового комплексу Олександра Владиченка, головними факторами, які потрібно враховувати у процесі реформування галузі, є технічна оснащеність та люди. Також повідомив, що на 1 квітня 2017 року в галузі працює 47 751 працівників, водночас  тільки 60% з них працює під землею та зайняті безпосередньо видобуванням.  Також навів факти завищеної кількості апарату управління на окремих підприємствах. Серед проблем, за словами Олександра Владиченка, є закупівля обладнання для шахт, повільне використання коштів, які передбачені державою для модернізації та технічного переоснащення підприємств, а також введення нових лав.

Щодо обладнання Олександр Владиченко окреслив два можливі напрямки: закупівля імпортованого обладнання  та ремонт  власного обладнання шахт. Також наголосив, що створення сервісного центру, як це планується,  полегшить виконання цього завдання та забезпечить якісний ремонт обладнання.

Міністр Ігор Насалик доручив провести аудиторську перевірку всіх шахт,  де не проводилась перевірка. Також наголосив, що всі документи щодо виявлених за результатами перевірок зловживань будуть передані до правоохоронних органів.

Станом на сьогодні, першочерговими завданнями, які необхідно вирішити у вугільній галузі є проблеми, що стосуються охорони праці, закупівлі засобів індивідуального захисту  та створення належних умов для роботи гірників.
aasss

 
Коментарі (0)

загрузка...