ГоловнаНовини ЖКГІнфографікаІнфографіка: Весняне зростання пенсій та комуналки. Що швидше?

Інфографіка: Весняне зростання пенсій та комуналки. Що швидше?

Із 1 травня 2017 року в Україні відбулося планове підвищення соціальних стандартів, зокрема, мінімальних зарплат і пенсій. Однак майже синхронно, усього за два тижні, підвищилися й тарифи на холодну воду.
 
 
Із 1 травня 2017 року в Україні відбулося планове підвищення соціальних стандартів, зокрема, мінімальних зарплат і пенсій. Однак майже синхронно, усього за два тижні, підвищилися й тарифи на холодну воду. Природний газ зріс у ціні ще раніше – з 1 квітня 2017р.
 
«Слово і Діло» порівняло ці показники й дізналося, чи стало меншим комунальне навантаження на пенсію українців.
 
Так, мінімальна пенсія в Україні з 1 травня 2017 року зросла з 1247 до 1312 грн. До того, як тариф на газ зріс трохи більше, ніж на 1,1%, пенсіонер, що отримує мінімальну пенсію, міг придбати на неї 181,2 куб. м газу. Тепер він може собі дозволити на 7,3 куб. м більше.
 
Натомість із водою, тариф на яку зріс у Києві на 14,7% (в інших містах показники зростання відрізняються), ситуація інша. Навіть з урахування зростання мінімальної пенсії на неї можна оплатити на 7,4 куб. м холодної води менше, ніж до того – 83,1 куб. м.
 
 

 

 
Коментарі (3)
Коля Пухов
23 Травня 2017 p. 18:56
Не тарифи і ціни зростають, а знецінюється гривня -- лише зовні це виглядає як підвищення цін і тарифів.-----------------------------------------------------------------------Хто виграє і хто програє, якщо зарплати і пенсії підвищують у 2 рази, а ціни і тарифи зростають у 5 разів? Виграє, однозначно, друкар грошових знаків, тобто влада, а громадяни, відповідно, програють. -------------------------------- Навіть одночасне підвищення зарплат і цін в одну й ту саму кількість разів знецінює ваші гроші, які вже є у вашому гаманці, у ту саму кількість разів. Практично це означає , що ви зможете купити у ту саму кількість разів менше товарів і послуг, ніж до знецінення. ------------
Коля Пухов
29 Червня 2017 p. 20:55
Вулиці, зупинки перейменували, пам"ятники позносили, але від того якість комунальних послуг не покращилась, а знецінення гривні прискорилось. -------------------- У нормальних країнах усі планові ремонти, промивки і випробування мереж давно проводяться без відключення водопостачання. Мабуть під час цих заходів пускають воду по запасним трубам і споживач отримує послугу у повному обсязі
Коля Пухов
29 Серпня 2017 p. 20:44
Є спостереження, що при досить помірному посадовому окладі керівні працівники держустанов регулярно, щомісяця отримують премії, що у декілька разів (!) перевищують їх посадовий оклад. Тому є пропозиція для Мінсоцполітики, щоб при розрахунку пенсій таким керівним працівникам їхні регулярні премії не бралися до уваги. Крім того, треба переглянути вже призначені пенсії бувшим керівним працівникам , і перерахувати їх без регулярних премій. Це дасть суттєву економію держбюджету і зменшить соціальну напругу у державі.