ГоловнаНовини ЖКГІнфографікаІнфографіка: зміни в правилах нарахування субсидій

Інфографіка: зміни в правилах нарахування субсидій

Нові правила нарахування субсидій почали працювати 18 серпня, і тепер при наданні субсидій враховуються доходи не за весь попередній рік, як раніше, а за останні півроку.
Нові правила нарахування субсидій почали працювати 18 серпня, і тепер при наданні субсидій враховуються доходи не за весь попередній рік, як раніше, а за останні півроку. «Слово і Діло» розібралося зі змінами, які відбулися в правилах нарахування субсидій.
 
При цьому серйозні зміни відбулися при заявці на отримання субсидій для домогосподарств, в яких є безробітні. Так, тепер дохід безробітних за цей період буде вказуватися в розмірі двох прожиткових мінімумів.
 
Трохи покращилася ситуація з наданням субсидій сім'ям, які мають заборгованість: якщо раніше наявність будь-яких боргів за ЖКГ автоматично позбавляла права на надання субсидій, то тепер невеликий борг у 340 гривень не стане перешкодою для її надання.
 
Водночас жорсткішими стали правила надання субсидій при зміні місця проживання. Якщо раніше субсидії давали без урахування реєстрації та фактичного місця проживання, то тепер вони надаватимуться або за місцем фактичного проживання (про яке потрібно повідомити заздалегідь), або за місцем реєстрації.
 
Нові соціальні нормативи споживання газу на чверть знизилися. Якщо раніше для субсидії рахували витрату газу (якщо не стоять лічильники) по 4,4 кубометра на людину на місяць лише на приготування їжі, а якщо будинок не підключений до гарячого водопостачання – норма зростала до 7,1 на людину. У разі, коли житло обладнано ще й газовим водонагрівачем, цифра збільшувалася вдвічі – до 14 кубометрів газу на людину на місяць. Одночасно тривалість опалювального сезону для непідключених до центрального опалення будинків знизилася на 30 днів і стала такою ж, як і для міських квартир – з 15 жовтня до 15 квітня.
 

Нововведенням є й монетизація невикористаної частини субсидій, про яку в уряді не втомлюються говорити. Однак навіть за умови суворої економії електроенергії й газу її розмір за рік не такий вже й великий. Якщо одержувач субсидії споживає до 150 кВт електроенергії за рік, то зможе претендувати на отримання 135 гривень, а при річному споживанні газу до 100 кубометрів – на 700 гривень. 

 
Коментарі (2)
Коля Пухов
01 Вересня 2017 p. 13:11
Як ви думаєте, чи може споживач, який завжди до копійки розраховувся за комунальні послуги, раптом виявитися боржником? Ні, помилки немає, він справді вважається боржником. А потім виявилося, що подібні штучні борги були приписані не лише йому одному... -------------------------------------------------------------"Київводоканал", при запровадженні нової форми платіжки , у травні 2016 р. , штучно, просто так від стелі, поприписував борги побутовим споживачам. Тепер "Київводоканал" вимагає, щоб споживач у свій власний робочий час та за власний рахунок віз до них квитанції та довідки про субсидії (та їх ксерокопії) за попередні роки, і тоді заяву про штучний борг буде розглянуто . Тобто, споживач, який завжди сумлінно сплачував за холодну воду, повинен тепер це доводити, витрачаючи власний час, гроші і нерви.
Коля Пухов
01 Вересня 2017 p. 13:23
Від кожного багатоквартирного будинку виходять на вулицю 2-3 загальнодоступні точки розбору холодної води. Влітку вода з них ллється майже безперервно: кожен бажаючий може відкрити кран, під"єднати шланг і полити тротуари та газони. У спекотні дні поливають переважно ввечері. А зранку двірники багато холодної води виливають для поливу дерев , кущів, газонів та тротуарів. --------------------------------------------А потім "Київводоканал" за цю вилиту на вулицю воду присилає платіжки з грандіозними нарахованими сумами споживачам, які не встановили (за власний рахунок та на свій власний ризик) у своїх квартирах індивідуальні лічильники води. -------------------------------------Звісно, що не всі споживачі без квартирних лічильників спроможні оплатити ті шахрайські грандіозні суми, -- зазвичай просто вносять обов"язкову плату. Таким чином і виникають "борги" населення перед "Київводоканалом".