ГоловнаВибір редакціїКолонкиНКРЕ сьогодні не планує підвищення тарифів на електроенергію

НКРЕ сьогодні не планує підвищення тарифів на електроенергію

Поки не буде розроблена система соціального захисту населення, то всі пропозиції НКРЕ будуть носити суто аналітичний характер.

Сьогодні в електроенергетиці діють єдині тарифи, тобто незалежно, де розташоване підприємство або проживає людина, всі вони отримують електроенергію за однією ціною. Про це кореспонденту «У.К.» повідомив голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики Сергій Тітенко.

- Правда, так було не завжди. Був час, коли в країні, в залежності від регіону діяли різні тарифи, але в 2005 році було прийнято рішення про введення єдиного тарифу на електроенергію. Зараз є думка, що в Україні необхідно знову переходити на різні тарифи. З точки зору прийняття рішень це питання поки не стоїть на порядку денному НКРЕ.

Підвищення тарифів на електроенергію НКРЕ поки що також не планує. Є кілька моментів, про які я постійно кажу, що НКРЕ - це не орган за призначенням тарифів, це комісія, яка затверджує або не затверджує ті пропозиції, які надходять на нашу адресу від ліцензіатів. При цьому всі пропозиції розглядаються з різних точок зору.

В даному випадку, коли мова йде про населення, то потрібно розуміти, що затвердити тарифи - це тільки одна сторона питання.

Необхідно враховувати, чи здатний споживач сплачувати ці тарифи, яка ціна на електричну енергію буде вважатися найбільш справедливою.

Відповідно до генеральної угоди між Кабміном і профспілками створені спеціальні органи, які розглядають питання захисту населення. Зрозуміло, тут мова не йде про тих людей, які здатні сплачувати будь-які тарифи. У першу чергу мова йде про так звані незахищені верстви населення, хоча я щоразу кажу, що в цю категорію входять і інші люди, які отримують заробітну плату в розмірі 2,5 тис грн. Можу сказати, що в цю групу входить 30% і працівників НКРЕ. Для цих людей держава повинна розробити певну систему соціального захисту, що дозволить безболісно сплачувати їм тарифи за електроенергію.
 
Відзначу, що розробка такої системи не лежить у площині діяльності НКРЕ і більше стосується державних органів соціального захисту населення.
 
Поки не буде розроблена система соціального захисту населення, то всі пропозиції НКРЕ будуть носити суто аналітичний характер. Ще раз хочу відзначити, що з урахуванням цього НКРЕ сьогодні не планує підвищення тарифів на електроенергію.
 
Що входить в структуру тарифу на електроенергію? Існує ціна на електричну енергію, що виробляється. В Україні кілька головних виробників електроенергії. Це атомні електростанції, які виробляють майже половину всієї електроенергії в країні. Цю електроенергію вони продають за ціною, яку затверджує НКРЕ.
 
Другий виробник - це гідроелектростанції, які виробляють 7-10% електроенергії. Вони теж реалізують електроенергію за тарифами затверджених НКРЕ. Вся інша електроенергія виробляється на електростанціях, які працюють на вугіллі та на газу. Тут конкурентний ринок і ціна формується на ринкових засадах і визначається щодня. 
 
Таким чином, в Україні на сьогоднішній день електроенергію виробляють атомні, гідро-і теплові електростанції. Сумарно всі вони виробляють, приблизно 185 млрд кВт год. до ціни виробника додаються витрати на транспортування електричної енергії магістральними лініями електропередач.
 
Крім цього, обленерго додає ще свої витрати на транспортування електроенергії споживачу. Ось за такою схемою і формується тариф на електроенергію, який і сплачують споживачі.
 
Микола Бойко
 
Коментарі (1)
I.MagnaCharta
21 Серпня 2012 p. 11:47
Голові Нацкомісії послуг пропоную пройтися по прибудинковим територіям в Україні , аби мати право виробляти алгоритми сплати за таку складову житлово-комунального тарифу, як прибирання прибудинкової території.За якою такою схемою сьогодні формується житлово-комунальний тариф за утримання прибудинкової території, який і сплачують споживачі, якщо :1) змінилася форма власності прибудинкової території,тобто прибудинкова територія вже не є тільки державною, комунальною, приватною;2) відсутній спеціальний інформаційний Інтернет-ресурс, присвячений виключно містобудівельним питанням, та окремим блоком виключно комунальним питанням з регулярним та своєчасним наповненням офіційного вєб-сайту органу місцевого самоврядування, на якому можна було б знайти в с ю потрібну загальнодоступну інформацію та документацію земельного кадастру, містобудівництва не тільки громадянином України в Україні, а й громадянином України , який мешкає, наприклад, в Латвії; 3) не вироблені земеьні акти на кожну прибудинкову територію, не зроблені коригування ,не були здійснені узаконювання самовільних споруд на прибудинковій території; 4) відсутня реальна фактична інвентаризація по формам власності, в тому числі комунального земельного фонду в кожному місці .......... До яких пір з кожного квадратного метра кожної загальної площі моєї приватизованої квартири , як і у кожного квартиронаймача не тільки мого будинку,а й інших,яка множиться на 0,191 щомісячно ! сплачується не за прибирання загальної площі прибудинкової території двірникові , а за приватну власність інших на прибудинковій території? ?Коли , ким і як це буде врегульовано? оселі щомісячно буде здиратися сплата за приватну власність осіб на прибудинковій території