ГоловнаНовини ЖКГГазопостачанняНКРЕКП хоче спростити процедуру зміни постачальника газу

НКРЕКП хоче спростити процедуру зміни постачальника газу

Аби змінити постачальника газу, споживачам буде достатньо лише повідомити про таке бажання нову компанію-постачальника, а згодом – отримати від неї підтвердження про перехід
Аби змінити постачальника газу, споживачам буде достатньо лише повідомити про таке бажання нову компанію-постачальника, а згодом – отримати від неї підтвердження про перехід, про це повідомляє ГазПравда.
 
Натомість участь або надання підтвердження з боку чинного постачальника природного газу в процесі зміни не передбачена. Наявність боргів також більше не буде приводом відмовити в переході до іншої компанії. Усе – за аналогією з телевізійними чи інтернет-провайдерами.
 
Відповідний проект рішення Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг схвалила 25 березня.
 
Дотепер для зміни постачальника газу споживачі повинні були спочатку відмовитися від послуг чинного. А для цього люди мусили погасити заборгованість, часто – необґрунтовану, зокрема за так званими температурними коефіцієнтами. Про припинення договору складалася й підписувалася окрема угода. Згодом довідку про відсутність боргів зобов’язували надіслати вже новому постачальнику.
 
Уся ця бюрократична процедура могла затягнутися на понад 100 днів і не мотивувала людей до зміни компанії-постачальника. 
 
Нині ж профільний регулятор пропонує скасувати ці обмеження. Змінювати постачальника НКРЕКП пропонує протягом 21 дня.
 
«Усім споживачам право вибору постачальника, а також забороняється стягувати плату або вимагати будь-яку іншу фінансову компенсацію у зв'язку із зміною постачальника. Діючий постачальник не має права встановлювати умови для припинення договору постачання, які обмежують право споживача на зміну постачальника», - йдеться в обґрунтуванні до проекту постанови НКРЕКП.
 
У регуляторі переконані, що ухвалення та впровадження запропонованих змін сприятиме розвитку конкуренції між постачальниками природного газу, а відтак - стимулюватиме їх до покращення якості обслуговування.
 
Остаточно ухвалити постанову НКРЕКП планує після одержання зауважень і пропозицій до проекту рішення.
 
 
Нагадаємо, з 1 травня в Україні має запрацювати ринок газу для побутових споживачів.
 

 

 
Коментарі (0)