ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГНКРЕКП має забезпечити відшкодування «Харківгаз» 590 млн грн збитків

НКРЕКП має забезпечити відшкодування «Харківгаз» 590 млн грн збитків

Шостий апеляційний адміністративний суд м.Києва зобов'язав НКРЕКП встановити для АТ "Харківгаз" економічно обґрунтований тариф, включивши в нього відшкодування 589,9 млн грн збитків
Шостий апеляційний адміністративний суд м.Києва підтвердив рішення суду першої інстанції за позовом АТ "Харківгаз" до Нацкомісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, зобов'язавши Нацрегулятор встановити для компанії економічно обгрунтований тариф, включивши в нього відшкодування 589,9 млн грн збитків.
 
Про це повідомив глава правління "Харківгазу" Дмитро Новицький, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
 
Йдеться про компенсацію збитків, понесених компанією в результаті встановлення для неї тарифу, в якому обсяг природного газу для виробничо-технологічних витрат (ПТР) був врахований нема на достатньому рівні.
 
Згідно з рішенням суду від 15 травня 2019 року, НКРЕКУ зобов'язана включити в тариф компенсацію вартості газу на ПТР за 2014-2015 рр. в розмірі 230,3 млн грн, за 2016-2017 рр. - 124 млн грн, за минулий рік - 235,3 млн грн.
 
За даними "Харківгазу", ціна палива, врахована Нацкомісія в тарифі, становить 5,8 тис. Грн за 1 тис. Куб. м газу, в той час як фактична середньозважена ціна за 2018 рік склав понад 11 тис. грн.
 

Раніше аналогічне рішення Шостий апеляційний адмінсуд виніс щодо позову АТ "Дніпропетровськгаз" про компенсацію Нацкомісією 1,038 млрд грн збитків від необґрунтованого тарифу на розподіл. 

 
Коментарі (0)