ГоловнаПублікаціїМістобудуванняНові ДБН: азбестоцементні труби в системах водопостачання та каналізації заборонені

Нові ДБН: азбестоцементні труби в системах водопостачання та каналізації заборонені

В Україні заборонили використання азбестоцементних труб в системах водопостачання та каналізації – норми ДБН
Для підвищення безпеки здоров’я людей у нових змінах до державних будівельних норм «Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди» та «Каналізація. Зовнішні мережі та споруди» вилучена можливість використання азбестоцементних труб при проектуванні напірних водоводів та мереж водопостачання, а також каналізаційних трубопроводів. 
 
Ці норми вступили в дію 29 січня 2019 року, повідомляє прес-служба Мінрегіону.
 
З 2013 року в ДБН щодо внутрішнього водопроводу вже діє норма щодо неможливості використання азбестоцементних труб у внутрішніх водопровідних мережах. Цього року почали діяти аналогічні зміни до ДБН для проектування напірних водоводів, зовнішніх мереж водопостачання та каналізаційних трубопроводів. 
 
Азбест, а також матеріали та вироби з нього є канцерогенними, тобто дуже шкідливими для здоров’я людини. 
 
Азбестоцементні труби використовуються вже понад 100 років і довгий час, до появи полімерних труб, були майже незамінні, але зараз є багато безпечніших матеріалів для використання в тому ж водопостачанні.
 
Зміни були розроблені ДП «Український державний науково-дослідний і проектно-вишукувальний інститут «УкрНДІводоканалпроект» та внесені до ДБН В.2.5-74-2013 «Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди» та ДБН В.2.5.75-2013 «Каналізація. Зовнішні мережі та споруди».
 

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення. 

 
Коментарі (0)