ГоловнаНовини ЖКГМістобудуванняНові ДБН: квартали з новим висотним будівництвом стануть комфортнішими

Нові ДБН: квартали з новим висотним будівництвом стануть комфортнішими

Квартали з новим висотним будівництвом стануть комфортнішими завдяки контролю концентрації вітру в них — оновлені ДБН
У нових ДБН “Висотні будинки і комплекси” прописана необхідність проведення нових аеродинамічних випробувань, які сприятимуть підвищенню пішохідної комфортності у такій забудові. Це обов’язкове проведення аеродинамічного обдуву моделі нового висотного будинку та навколишніх будівель і споруд. Це дозволить контролювати та за необхідності зменшувати пориви вітру у висотній забудові ще на етапі проектування.
 
Аеродинамічний обдув моделі всієї забудови дозволяє виявити можливий негативний вплив вітру від нового висотного будівництва на існуючі будинки і споруди та у разі необхідності — обов’язково вжити відповідні заходи для зменшення швидкості його поривів ще на етапі проектування. Наприклад, шляхом влаштування спеціального покриття на фасаді, яке гальмуватиме значні вітрові потоки. Наприклад, так зробили у Гонконзі, де на фасаді нового висотного будинку встановили спеціальні частинки, які за своїм виглядом нагадують луску і дозволяють гасити сильний вітер за рахунок застосування ефективних конструктивних рішень.
 
Нові ДБН В.2.2-24:20ХХ «Висотні будинки і комплекси» розроблені на заміну чинного наразі ДБН В.2.2-24-2009 “Проектування висотних житлових і громадських будинків”. Нові норми вже затверджені та будуть опубліковані найближчим часом, після чого орієнтовно через 3 місяці вступлять в дію.
 

Державні будівельні норми – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення. 

 
Коментарі (0)