ГоловнаНовини ЖКГМістобудуванняНові ДБН: норма «Інклюзивність будівель і споруд» є обов'язковою до виконання

Нові ДБН: норма «Інклюзивність будівель і споруд» є обов'язковою до виконання

На початку грудня, на Всеукраїнській нараді зі створення безперешкодного середовища було презентовано нові державні будівельні норми щодо доступності — ДБН В.2.2-40:2018 “Інклюзивність будівель і споруд”.
На початку грудня, на Всеукраїнській нараді зі створення безперешкодного середовища було презентовано нові державні будівельні норми щодо доступності — ДБН В.2.2-40:2018 “Інклюзивність будівель і споруд”.
 
Нові ДБН вже затверджені наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 327 від 30 листопада 2018 року. 
 
Найближчим часом нові ДБН будуть опубліковані в офіційному віснику Міністерства, після чого через 3 місяці вступить в силу. Це означає, що вже навесні наступного року вони запрацюють.
 
ДБН “Інклюзивність будівель і споруд” є обов’язковим до виконання. У них наведені всі необхідні технічні характеристики влаштування елементів безбар’єрності, а також конкретні візуальні приклади, як це потрібно робити. Зокрема, у документі йдеться про влаштування:
  • пандусів, спеціальних підйомників та інших засобів доступності для людей з порушеннями опорно-рухового апарату;
  • тактильної підлогової плитки, інформаційних таблиць та позначень шрифтом Брайля, інших візуальних елементів і аудіопокажчиків для людей з порушеннями зору;
  • дублювання важливої звукової інформації текстами, організації сурдоперекладу, використання систем звукопідсилення для людей з порушеннями слуху та інші важливі зміни.
Практична дія нових ДБН сприятиме створенню універсального громадського простору, доступного для кожного.
 
Створення реального безбар’єрного простору для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп є однією із першочергових вимог у зв’язку з ратифікацією Конвенції ООН про права людей з інвалідністю та Угоди про Асоціацію з ЄС.
 
Проект нових ДБН розроблений на заміну діючих ДБН В.2.2-17:2006 “Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення”.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення. 

 
Коментарі (0)