ГоловнаНовини ЖКГМістобудуванняНові ДБН: підвищення безпеки руху при виконанні лівих поворотів на трасах

Нові ДБН: підвищення безпеки руху при виконанні лівих поворотів на трасах

Мінрегіон пропонує влаштовувати безпечні ліві повороти на одному рівні на автомобільних дорогах 1-б категорії, мають інтенсивність руху до 11 тис автомобілів на добу
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України пропонує влаштовувати безпечні ліві повороти в одному рівні на автомобільних дорогах 1-б категорії, які мають інтенсивність руху до 11 тис автомобілів на добу.
 
За підрахунками експертів, це дозволить на 50% зменшити кількість ДТП на цих ділянках руху на трасах.
 
Зараз у чинних ДБН “Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина ІІ. Будівництво” встановлено, що на автомобільних дорогах з інтенсивним рухом (понад 11 тис. авто на добу) транспортні розв’язки необхідно обов’язково проектувати в різних рівнях. 
 
У Мінрегіоні хочуть підвищити безпеку руху і на ділянках дороги з меншою інтенсивністю, особливо при виконанні лівих поворотів, які сьогодні вважаються одними з найнебезпечніших. Тому наразі є така ідея - влаштовувати на цих ділянках дороги безпечні ліві повороти в одному рівні. Їх можна виконати шляхом влаштування додаткового місця з лівого боку проїзної частини для можливості маневрування авто.
 
Завдяки таким змінам ДТП зведуться майже до нуля, а також зменшаться затори на цих ділянках доріг.
 
Практика влаштування безпечних лівих поворотів сьогодні працює у багатьох країнах Європи та світу, наприклад, в Італії та США.
 

Державні будівельні норми – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення. 

 
Коментарі (0)