ГоловнаНовини ЖКГМістобудуванняНові ДБН: пропонується використовувати геосинтетичні матеріали в дорожньому будівництві

Нові ДБН: пропонується використовувати геосинтетичні матеріали в дорожньому будівництві

За підрахунками експертів, це дозволить до 20% зміцнити дорожнє покриття, до 30% підвищити строк його служби та загалом знизити утворення можливих дефектів на дорогах.
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України продовжує оновлювати державні будівельні норми (ДБН) щодо доріг, зокрема, пропонує внести відповідні зміни для більш широкого використання геосинтетичних матеріалів при проектуванні дорожнього покриття в Україні. А саме – геотекстилю, геосинтетичних граток і сіток, геомембран, геокомпозитів тощо.
 
Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону.
 
За підрахунками експертів, це дозволить до 20% зміцнити дорожнє покриття, до 30% підвищити строк його служби та загалом знизити утворення можливих дефектів на дорогах.
 
Використовувати геосинтетичні матеріали у будівництві за кордоном почали ще в 60-х роках минулого століття. І вже кілька десятиліть вони повсюдно застосовуються в Європі. Сьогодні у світі випускається близько 400 різних видів геосинтетиків, їх використовують у сотнях тисяч проектів щорічно. 
 
По-перше, це економічно вигідно — геосинтетичні матеріали дозволяють істотно знизити вартість будівництва, ремонту і утримання доріг, і, по-друге, екологічно — зменшуються витрати природних матеріалів і знижуються обсяги підготовчих робіт.
 
Також серед плюсів геосинтетиків Парцхаладзе відмітив їх простоту у використанні та укладанні в конструкцію доріг, високу довговічність, міцність, стійкість та компактність при транспортуванні.
 
Найбільш широко геосинтетичні матеріали сьогодні застосовуються при проектуванні дорожнього покриття на слабких ґрунтах, ґрунтах з підвищеною вологістю тощо.
 
Завдяки своїм фізичним і хімічним властивостям вони виконують такі функції як:
 
— армування – зміцнення ґрунтів, підвищення якості і стійкості дорожнього покриття, мінімізація дефектів і пролягання;
 
— фільтрації, дренажу ґрунтів та гідроізоляції;
 
— розділення та унеможливлення змішування ґрунтів або матеріалів;
 
— протиерозійного захисту ґрунтів тощо.
 
Геосинтетичний матеріал (geosynthetic) — загальний термін, який описує рулоний, стрічковий або об’ємний (у вигляді трьохмірної структури) матеріал, один із компонентів якого виконаний із синтетичного або натурального полімеру, який використовують у контакті із ґрунтом і (або) іншими матеріалами в дорожньому, геотехнічному та цивільному будівництві.

Державні будівельні норми – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення. 

 
Коментарі (0)