ГоловнаНовини ЖКГМістобудуванняНові ДБН: у кафе можуть дозволити проєктувати санвузли без поділу на жіночі та чоловічі

Нові ДБН: у кафе можуть дозволити проєктувати санвузли без поділу на жіночі та чоловічі

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми щодо проєктування ресторанів, кафе та інших закладів харчування.
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми щодо проектування ресторанів, кафе та інших закладів харчування. 
 
Зокрема, відомство отримало наступну пропозицію змін – дозволити у невеликих кафе та інших подібних закладах передбачати туалетні кімнати без поділу на жіночі та чоловічі. Зараз, згідно з чинними будівельними нормами, санвузли для відвідувачів мають проектуватися обов’язково роздільними для чоловіків та жінок.
 
«Отримали цікаву пропозицію змін у ДБН від громадськості – влаштовувати у невеликих кафе туалети без прив’язки до статі — поділу на чоловічі та жіночі. Дійсно, це вихід у вирішенні такого питання для невеликих закладів, де не так багато посадкових місць. Сьогодні у чинних нормах дозволяється взагалі не робити туалети в кафе до 50 місць. Ми хочемо зробити їх обов’язковими для всіх закладів харчування. Адже це комфорт і зручність кожного», – говориться у повідомлені Мінрегіону.
 
Таку ідею підтримали і користувачі Facebook, які взяли участь в опитуванні на офіційній сторінці заступника Міністра у соцмережі. Відтак, понад 70% учасників опитування допускають, що туалети у невеликих кафе можуть не поділятися на окремо чоловічі та жіночі. 
 

Державні будівельні норми – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення. 

 
Коментарі (0)