ГоловнаНовини ЖКГТранспортНовак: За 2 — 3 роки неможливо відремонтувати усі дороги

Новак: За 2 — 3 роки неможливо відремонтувати усі дороги

У програмі «Реформатори» розбираємося, як перевіряють якість доріг, як наповнюється дорожній фонд та які траси найпроблемніші

У програмі «Реформатори» на Громадському розбирались, як перевіряють якість доріг, як наповнюється дорожній фонд та які траси найпроблемніші. Також виконувач обов’язків голови «Укравтодору» Славомір Новак розповідає про плани на найближчі роки

Керівник «Укравтодору» Славомір Новак, який очолює установу з листопада 2016 року, розповів про те, що вдалося і що не вдалося зробити за ці 2,5 року:

«Це був важкий час для мене, але достатньо успішний, мені здається. Ми зробили дві великі реформи за цей час — створення дорожнього фонду та децентралізацію доріг. Плюс великий обсяг робіт, які вдалося зробити по всій країні. Мені дуже приємно, коли відчуваємо підтримку, довіру громадян України до нашої роботи, тому що останні дослідження німецького дослідницького інституту показали, що 62% українців підтримує реформу, яку ми робимо у дорожній галузі».

Дорожній фонд наповнюється коштом надходження з акцизів, пояснює Славомір Новак. Дорожній збір закладений у вартість палива. Цього року 75% надходжень з акцизу іде в дорожній фонд, уточнює керівник «Укравтодору». Дорожній фонд також наповнюється коштом ввізного мита на нафтопродукти, транспортні засоби та шини до них.

Дорожній фонд складається з двох частин: 60% йде на дороги державного значення, а 35% —на дороги місцевого значення, а 5% — це фонд безпеки.

Що таке керн і як дослідникам допомагає пристрій, схожий на пральну машинку? Ми вирішили дізнатися, як відбувається перевірка якості доріг та звернулися до державного підприємства Дорожній контроль якості. Працівники установи показали Григорію Пирліку лабораторію та розповіли про тонкощі процесу. Про це читайте у сюжеті.

На питання про незадовільний стан доріг Славомір Новак відповів так: «Таких претензій є багато, але ви прекрасно розумієте, що за роки незалежності України майже нічого не ремонтували, маємо дороги, які з часу побудови в 60-х роках не ремонтували. Ситуація з дорогами, на жаль, жахлива. Коли я прийшов на цю посаду, я отримав від друзів зі Світового банку незалежний звіт про стан доріг в Україні. 95% усіх шляхів знаходиться в критичному стані, їх потрібно терміново ремонтувати.

Проблема з дорогами ще багато років буде. За 2—3 роки неможливо відремонтувати всі дороги, які не ремонтували роками. Наша мета — до 2022-го року відремонтувати основні коридори між обласними центрами.

Напевно, там якісь роботи відбуваються, якісь ділянки ми ремонтуємо. Ми готові вам передати інформацію про те, які ділянки ремонтуються, бо ця інформація є публічною. Нам не вдасться одразу все відремонтувати.

В Польщі доріг державного значення, за які відповідає уряд, 19 тисяч кілометрів. На 19 тисяч кілометрів доріг держава щорічно витрачає еквівалент 120—150 мільярдів гривень. У нас на дороги державного значення, включно з погашенням боргів, є 33 мільярди, а на сам ремонт та будівництво майже 19 мільярдів. Польща кошти на ремонт і будівництво доріг державного значення у 50—60% отримує з ЄС».

 

 
Коментарі (0)