ГоловнаНовини ЖКГЕлектроенергетикаІнтеграція України в Європейську енергосистему має відбутися до 2023 року

Інтеграція України в Європейську енергосистему має відбутися до 2023 року

Інтеграція України в Європейську енергосистему, яка є важливою як з точки зору національної безпеки, так і з точки зору якості життя українських громадян, має відбутися до 2023 року.
Інтеграція України в Європейську енергосистему, яка є важливою як з точки зору національної безпеки, так і з точки зору якості життя українських громадян, має відбутися до 2023 року.
 
Про це заявив т.в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко в ході публічного обговорення проекту Національної економічної стратегії-2030, про це повідомила пресслужба міністерства.
 
"Це інтеграція з ліквідним ринком, на якому є чесна конкуренція, є певні правила, які ми хочемо запроваджувати. Ми хочемо це зробити в 2023 році, а можливо й раніше", - зазначив він.
 
Юрій Вітренко вважає, що інтеграція в Європу є важливою з точки зору національної безпеки.
 
"На жаль, ми маємо усвідомлювати, що поруч з нами є держава-агресор, яка окупувала наш Крим і вдерлася в наші східні області. Тому, для нас важливим є забезпечення національної безпеки, важливою частиною якої є енергетична безпека", - зазначив він.
 
Він також наголосив на необхідності не лише об'єднатися з європейською енергосистемою, замість інтеграції з енергосистемами Росії і Білорусі, як це є на сьогодні, але й перейти на постачання ядерного палива зі Сполучених Штатів, замість Російської Федерації
 
Вітренко підкреслив, що зміна вектору на європейський - це забезпечення зовсім іншої якості життя українських громадян.
 
"Європейська інтеграція нерозривно пов'язана з ринковою економікою. Неможливо інтегруватися в Європу, зберігши квазірадянський економічний устрій", - зазначив Вітренко.
 
Водночас, застеріг Вітренко, сталий розвиток енергетики в Україні має бути напряму пов'язаний із захистом вразливих споживачів.
 
"Сталий розвиток енергетики неможливий без захисту вразливих споживачів. І те, що ми бачимо сьогодні - тарифні майдани тощо, - хоча багато в чому вони інспіровані нашими зовнішніми ворогами, але все одно, ми бачимо, що українські громадяни, вони занепокоєні зростанням цін. Для них це є проблемою, яку ми маємо враховувати. Крім того, захист вразливих споживачів - це не просто захист від підвищення ціни, це і захист від маніпуляцій на ринку і багатьох інших проблем, пов'язаних із зловживаннями домінуючих гравців на ринку", - підкреслив Вітренко.
 

Захист вразливих споживачів, за словами Вітренка, має включати встановлення адресних субсидій замість прихованих субсидій. 

 
Коментарі (0)