ГоловнаНовини ЖКГЕлектроенергетикаОбленерго планують перевести на стимулююче тарифоутворення з жовтня

Обленерго планують перевести на стимулююче тарифоутворення з жовтня

Частину обленерго планують перевести на стимулююче тарифоутворення з жовтня, частину теплокомуненерго - вже з липня 2017 року.

НКРЕКП планує з жовтня перевести на стимулююче тарифоутворення до 8 обленерго. Про це говорить глава Нацкомісії Дмитро Вовк.

"За нашими очікуваннями, це буде до 8 компаній – це ті компанії, які вже зробили оцінку і технічно готові", - сказав Вовк.

В числі цих обленерго можуть бути "Київобленерго", "Вінницяобленерго", "Львівобленерго", "Прикарпаттяобленерго", "Кіровоградобленерго" та "ДТЕК Дніпрообленерго".

Крім того, НКРЕКП планує з липня 2017 року перевести на стимулююче тарифоутворення 5 теплокомуненерго (ТКЕ), що стане пілотним проектом для подальшого переведення інших ТКЕ.

"Вже розроблено детальний план переведення ТКЕ на стимулююче тарифоутворення. Згідно з цим планом з 1.07.2017 року у нас має бути 5 пілотних підприємств, які перейдуть на такий механізм", - сказав Вовк.

Також глава НКРЕКП відзначив важливість такого переходу для подолання заборгованості ТКЕ перед національним нафтогазовим холдингом "Нафтогаз України". "Головним інструментом для подолання заборгованості теплокомуненерго перед "Нафтогазом України" має стати запровадження стимулюючого тарифоутворення для теплокомуненерго. До того ж, такий підходить дозволить інвестувати в теплові мережі і знизити втрати теплової енергії", - зазначив Вовк. На його думку, механізм стимулюючого тарифоутворення дозволить знизити навантаження на кінцевого споживача. 

Наприкінці 2015 року НКРЕКП подала в Кабмін законопроект, яким пропонується відмовитися від застарілої методики розрахунку тарифів на послуги природних монополій і перейти до європейського стимулюючого регулювання. Новий підхід буде враховувати обсяг вкладених інвестицій підприємств, можливості їх повернення і окупаються витрати на виробництво послуг. Даний законопроект прописує умови переходу на стимулююче тарифоутворення та передбачає врахування в тарифі вартості регульованою бази активів.
 
Крім того, планується проведення моніторингу скорочення обсягів використання природного газу в теплоенергетиці. 10 грудня 2015 року Кабінет міністрів України підтримав цей законопроект.
 
За даними "Нафтогазу України", станом на 29 червня 2016 року борги ТКЕ, ТЕЦ і прямих промислових споживачів за використаний природний газ перед холдингом складають близько 21 мільярд гривень.
 
Коментарі (1)
Коля Пухов
02 Липня 2016 p. 23:52
Не тарифи і ціни зростають, а знецінюється гривня -- лише зовні це виглядає як підвищення цін і тарифів. Знецінення гривні -- це не що інше, як тихий грабунок людей владою, оскільки тих грошей-папірців влада може надрукувати скільки завгодно...