Одарич мене щиро порадував

Можу сказати, що мене приємно вразив той факт, що ідеї щодо реформування ЖКГ, які я неодноразово висловлював в ЗМІ, в тому числі і в останній статті, розміщеній на сайті "Економічної правди", знайшли підтримку в тому, що вже узгоджено членами цієї робочої групи. Так за інформацією пана Од


Можу сказати, що мене приємно вразив той факт, що ідеї щодо реформування ЖКГ, які я неодноразово висловлював в ЗМІ, в тому числі і в останній статті, розміщеній на сайті "Економічної правди", знайшли підтримку в тому, що вже узгоджено членами цієї робочої групи.

Так за інформацією пана Одарича члени робочої групи знайшли спільну мову з кількох позицій. Зокрема була підтримана пропозиція, що необхідно запроваджувати обов'язкове створення ОСББ. Навіть визначили граничний термін – до 1 січня 2013 року. Також погодили обов'язковість обліку послуг на рівні будинку: за наступний рік забезпечити всі котельні по Україні засобами обліку на виході та всі будинки облаштувати лічильниками тепла і води на вході.

Але враховуючи, що діяльність робочої групи уряду ще триває, хотілось би ще раз звернутись до тез своє статті.

По-перше, реформа ЖКГ буде провалена, якщо буде змінюватись система відносин лише на рівні багатоквартирних житлових будинків, і при цьому зберігатиметься існуюча монополізована система виробництва житлово-комунальних послуг з подачі в будинки холодної води та гарячої води, водовідведення, тепла, газу, електроенергії. Без чіткого функціонального та юридичного розмежування функцій з виробництва, постачання та продажу послуг кінцевим споживачам всі збитки та розкрадання монополістів (водоканалів, теплокомуненерго, облгазів та обленерго) будуть перекладені на плечі членів ОСББ.

По-друге, з обов'язковим формуванням ОСББ потрібно створювати державний фонд капітального ремонту житлового фонду. Він може управлятись Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Всі ОСББ повинні мати можливість в межах певного річного ліміту отримувати довгострокові пільгові кредити на капітальний ремонт свого будинку. Причому якщо йдеться про перший капітальний ремонт, то десь на 80% він повинен фінансуватися за рахунок безповоротної фінансової допомоги фонду, а 20% коштів повинні видаватися у вигляді довгострокового кредиту із ставкою не більше 4%.

По-третє, послуги з утримання будинків та прибудинкових територій мають буде максимально демополізовані.

Послуги з ремонту будинкової каналізації, тепломереж, електрики, дахів та внутрішніх майданчиків, прибирання будинків та прибудинкових територій, бухгалтерські послуги – все це треба віддати на відкуп малим підприємства та підприємцям.

Цілком імовірно, що ОСББ, особливо з малою кількістю квартир, будуть зацікавлені в укладанні угод з управляючими компаніями, які надають комплексні послуги, але це теж має визначити ринок, а не місцеві чиновники.

Головне, щоби при цьому на законодавчому рівні була визначена обов'язковість розщеплення комунальних платежів через розрахункові центри у банках.

Це повинно унеможливити ситуацію, коли управляюча компанія чи ОСББ, якщо воно візьме на себе такі функції, використає кошти з комунальних платежів не за призначенням, а потім постачальники тепла, води чи електроенергії припинять надання послуг мешканцям будинків на підставі простроченої заборгованості.

Хотілось сподіватись, що ці мої ідеї теж знайдуть підтримку сьогоднішніх урядовців та міських голів.

Борис Кушнірук, економіст. Член Центрального проводу Української народної партії.

 
Коментарі (0)