ГоловнаКоментаріЕлектроенергетикаО.Кучеренко:«Як завжди Президент не розібрався у своєму указі з ядерної енергетики»

О.Кучеренко:«Як завжди Президент не розібрався у своєму указі з ядерної енергетики»

Президент Володимир Зеленський підписав указ про добудову двох енергоблоків Хмельницької АЕС. Експерти назвали документ Зеленського неконституційним і абсурдним, а депутати ВР вважають, що Президент не розібрався у тому, що підписав
У ніч з 21 на 22 вересня Президент Володимир Зеленський підписав указ про добудову двох енергоблоків Хмельницької АЕС. Експерти назвали документ Зеленського неконституційним і абсурдним, а депутати ВР вважають, що Президент не розібрався у тому, що підписав, про це заявив член енергетичного комітету ВР, народний депутат Олексій Кучеренко, повідомило УНН.
 
На його думку, Президента в рамках виборчої кампанії завезли на Хмельницьку АЕС, і він, не розібравшись, пообіцяв їм і дав доручення добудувати енергоблоки, які по суті Україні не потрібні.
 
"Думаю, що як завжди Президент не розібрався. Йому щось там розповіли.
 
На мою думку, сьогодні, в умовах профіциту виробництва електроенергії, це робити не доцільно. І мені абсолютно не зрозуміло, коштом яких джерел це можна робити. І чи взагалі це справа Президента давати доручення КМУ організовувати там будівництво", - каже він.
 
Нардеп нагадав, що свого часу на базі Хмельницької АЕС мали побудувати 6 енергоблоків. Коштом європейців, в рамках проєкту "Енергоміст".
 
"Це був досить не поганий проєкт, влітку минулого року навіть конкурс було оголошено. Але за наполяганням пана Геруса (Андрій Герус - ред.), який сьогодні очолює енергетичний комітет ВР, а тоді був представником Президента у КМУ, зняли це питання і цей тендер з розгляду", - додав він.
 
Згаданий Указ Президента містить також розпорядження передати держкомпанію "Енергоатом" (оператор АЕС) у підпорядкування Кабміну. Кучеренко вбачає у цьому наміри приватизації.
 
"Давно назріває ідея корпоратизації і приватизації. Це не вигадки, це просуває лобістська група з боку РФ, при чому давно. Цій історій 15 років. Треба просто подивитися, хто там у Котіна (керівник "Енергоатома" - ред.) заступники, звідки вони взялися – тоді відповідь буде на поверхні. Шукайте там російський слід, він точно там є", - сказав нардеп.
 
Нагадаємо, Президент розпорядився добудувати два енергоблоки Хмельницької АЕС на конструкціях 1980-х років. Експерти попереджають, що цей проєкт коштовний і непотрібний нашій країні, бо електроенергія і так у надлишку, а сплачувати за це доведеться все одно українцям. Попередній бюджет добудови був понад 70 млрд грн. До того ж ймовірно, планується встановлювати в енергоблоки російські реактори, які у санкційних списках.
 
Коментарі (4)
Коля Пухов
29 Вересня 2020 p. 18:14
У платіжках за електроенергію тепер почали зазначати жирним шрифтом так звану рекомендовану суму для сплати наперед, тобто авансом за наступний місяць. А касири і споживачі думають, що це написана сума до сплати за попередній місяць. Отже, внесли ці "Київські електромережі" не ясність, а навпаки, плутанину. І це не від надлишку електроенергії, а від її нехватки. Про нехватку електроенергії свідчать також темні вулиці і під"їзди.
Коля Пухов
06 Жовтня 2020 p. 21:24
Старі електролічильники і пломби на них є надійними, а нові - на кшталт китайських; тобто, промисловий виріб, який, через деякий наперед запрограмований час, гарантовано повинен зіпсуватись. -------------------------------Невеликий строк служби цих промислових виробів - їх основний критерій , і ця умова закладена у технологію їх виготовлення.
Коля Пухов
06 Жовтня 2020 p. 22:04
Також не виключено, що нові електролічильники будуть відрегульовані так, щоб один кіловат рахувати за два. Або буде якесь інше шахрайство, яке проявиться згодом. Бо інакше просто немає смислу безкоштовно заміняти старі лічильники на нові.
Коля Пухов
08 Жовтня 2020 p. 22:11
Наприклад, через деякий час стане розмитою пломба на новому електролічильнику, і потім споживач просто не доведе, що ця пломба попливла сама, і що він до того ніякого відношення не має.