ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГОподаткування міжнародних посилок хочуть змінити

Оподаткування міжнародних посилок хочуть змінити

В Україні податки хочуть стягувати тільки за ті міжнародні посилки, вартість яких перевищує 150 євро (зараз 100 євро)

 

В Україні податки хочуть стягувати тільки за ті міжнародні посилки, вартість яких перевищує 150 євро (зараз 100 євро). З кожної посилки, яка перевищує зазначену суму, потрібно буде заплатити 20% ПДВ і 10% мита.

Про це йдеться в законопроекті №4278, який 26 січня розглянуть у Верховній Раді. Автори документа народні депутати від "Слуги народу" Олександр Сові, Данило Гетманцев та інші.

Варто зазначити, що податок платиться не з усієї суми посилки, а з різниці між фактичною і граничної вартістю. За старими правилами за посилку вартістю 200 євро потрібно було заплатити податок з 100 євро, а за новими - 50 євро.

"Зменшення в 2019 році ліміту на безподаткові пересилання міжнародних поштових та експрес-відправлень в Україні з-за кордону з 150 євро до 100 євро неефективно, зокрема, відповідні зміни щодо зменшення ліміту не супроводжувалися ні даними про кількість відправлень від 100 до 150 євро, які обкладаються митом та ПДВ, ні даними про прогнозований обсяг податкових надходжень ", - йдеться в документі.

Тільки 1,4% посилок - з задекларованої вартістю від 150 євро. При цьому товари з США, країн ЄС, Китаю можна придбати на українських великих онлайн-майданчиках і інтернет-магазинах. Фактично продавці заробляють на своїй націнці, але ПДВ державі не платять.

"Важливо, що нарахування митних платежів на товари, що переміщуються в міжнародних поштових відправленнях, здійснюються на дату подачі операторами поштового зв'язку відправлення разом з митними деклараціями СN 23 і іншими необхідними документами, а не на момент їх купівлі за кордоном", - відзначають в Державній фіскальної службі. Тобто платити податки доведеться не відразу після покупки.

Нагадаємо, раніше OBOZREVATEL писав, як збільшиться податок на нерухомість в 2021 році.

Фізичні-особи підприємці, які вже вийшли на пенсію за віком, можуть більше не платити за себе єдиний соціальний внесок (ЄСВ).

Українці мають право повернути частину сплаченого прибуткового податку (ПДФО, 18% зарплати). Якщо в минулому році платник податків платив за освіту (своє або дитини), виплачував відсотки по іпотеці, витратив гроші на лікування, платив за страховку (в тому числі пенсійну).

 

 

 
Коментарі (0)