ГоловнаВибір редакціїОренда нерухомості: хто не встиг, той платить дорожче

Оренда нерухомості: хто не встиг, той платить дорожче

  СтолицяЯк зазначають в консалтинговій компанії SV Development, середня вартість оренди одно-трьох кімнатних квартир в Києві за період з 10 по 16 серпня 2011 р. зросла на 0,19% і становить 523 дол. США за квартиру на місяць. При цьому найдешевшим залишався Святошинський район, де зняти однокімн

 

Столиця
Як зазначають в консалтинговій компанії SV Development, середня вартість оренди одно-трьох кімнатних квартир в Києві за період з 10 по 16 серпня 2011 р. зросла на 0,19% і становить 523 дол. США за квартиру на місяць. При цьому найдешевшим залишався Святошинський район, де зняти однокімнатну з поганим ремонтом коштуватиме від 310 дол. США (2 500 грн), а в найдорожчому районі - Печерському однокімнатна на місяць обійдеться в 530-540 дол. США (близько 4 200 – 4 300 грн).

Якщо говорити в цілому, то одним з основних явищ, яке в останній рік закріпилося на ринку оренди, є спільна оренда житла, розповідає голова Національної ради з нерухомості України Олександр Бондаренко.

«З'явилися нові тенденції на ринку оренди нерухомості. На перший план вийшли пари - це люди, які не перебувають ні в яких стосунках, навіть хлопець і дівчина, а просто орендують разом житло, тому що в складчину виходить дешевше», - зазначив він.

На думку експертів, найдешевше житло економ-класу користується і буде користуватися найбільшим попитом у майбутньому.

Не варто очікувати глобального подорожчання оренди житла, тому що сьогодні на неї дуже сильно впливають захмарні ціни на комунальні послуги. А ось дороге житло бізнес-класу навіть дуже сильно подешевшало. За словами президента Союзу експертів з нерухомості України Олександра Рубанова, споживач замість дорого просторого житла сьогодні все частіше віддає перевагу більш дешевій компактній квартирі.

Регіони
Як відзначають фахівці агентства «Харківська нерухомість», в Харкові найдешевшу кімнату на початок серпня можна було зняти за 450-500 грн на вул. Героїв Праці.

Оренда найдешевшої квартири готельного типу в Харкові обійдеться в 600 гривень на місяць. Саме за таку суму готові здати «готельку» в центрі Харкова біля метро «Радянське». Зняти однокімнатну квартиру можна починаючи від 1 200 грн на місяць. За цю суму пропонують 1-кімнатну на першому поверсі на вул. Познанській на Салтівці.

За словами харківського ріелтора Ігоря Джура, студенти почали знімати в складчину 3- і 4-кімнатні квартири, організовуючи міні-гуртожитки. Однак, на сьогоднішній день, не багато господарів житла погоджуються на такий варіант, тому що розуміють, що через рік квартира буде не в кращому стані.

Донецькі ріелтори відзначають, що віднайти дешеву або дуже дорогу квартиру в місті однаково складно, оскільки в обох сегментах попит в рази перевищує пропозицію. За словами Тамари Янчук, рієлтора фірми «Мій дім», середній клас, на який масово переорієнтовуються господарі апартаментів, поки не настільки платоспроможний, як того б хотілося городянам, тому в місті найбільше вільних квартир в середньому діапазоні 350-400 дол. США (від 2 800 до 3 200 грн). Попит на оренду житла в серпні перевищив у місті найоптимістичніші очікування ріелторів. Кількість заявок на підбір квартир зросла на 15-20%. Ріелтор місцевого агентства нерухомості Сергій пояснює, що ситуація з гуртожитками з року в рік тільки погіршується. Як наслідок, зростає частка батьків, які готові оплачувати своїм дітям оренду квартири. У цьому році суттєво зросла кількість приїжджих робітників.

Природньо, що перераховані групи потенційних орендарів традиційно претендують на найдешевше житло. За словами С. Простерова, частка заяв на квартири економ-класу становить 75-80%. Натомість, знайти спільну мову з власниками апартаментів їм все складніше, тому що наймачі за звичкою орієнтуються на ціни, зафіксовані в квітні-травні, а господарі вже хочуть на $ 50 більше. Орендні ставки на однокімнатні квартири в прилеглих до центру районах (частина Київського, Ворошиловського, Ленінського та Куйбишевського) на сьогоднішній день складають 250-270 дол. США (від 2 000 до 2 200 грн) на місяць. Але знайти їх за такими цінами нелегко. В економ-класі пропонується багато житла від 300 дол. США в місяць, ще місяць тому ріелторі здавали однокімнатні квартири по 200-220 дол. США», - відзначає ріелтор.

Інтерес до елітного житла в Донецьку, за словами Т.Янчук, розвивається набагато краще. Ріелтори оцінюють приріст клієнтської бази за рік до 15%. Найчастіше віддавати в оренду дороге житло приїжджим топ-менеджерам готові місцеві компанії. Однак, серед потенційних орендарів елітних апартаментів більшає і корінних донеччан, які будують власні котеджі або роблять ремонт в новій квартирі і тимчасово потребують житла, яке відповідає їх соціальному статусу. У той же час загальний рівень ставок на елітну нерухомість за останні місяці в Донецьку не збільшився. У середньому зняти квартиру бізнес-класу коштує від 2 000 дол. США (близько 16 тис. грн).

У Дніпропетровську, як відзначають ріелтори, за липень-початок серпня найм житла подорожчав на 20%, і відчутно зріс попит. Однак, як відзначає ріелтор Дмитро Засуха, цього року не тільки студенти винні в зростанні орендних ставок. Багато молоді сім'ї, які воліють жити окремо від батьків, не змогли отримати кредит на купівлю житла і змушені винаймати квартири. Зростання попиту завжди провокує підвищення цін. Сьогодні вартість оренди однокімнатних квартир у Дніпропетровську стартує з 230 дол. США на місяць. Хоча настільки доступні квартири традиційно перебувають на околицях або в дуже поганому стані. Більш реально, за спостереженнями дніпропетровських ріелторів, знайти квартирку за 300 дол. США в місяць.

Привабливі інвестиції
Експерти з нерухомості відзначають, що зараз найкращий момент купити квартиру з метою заробити грошей на її здачі.

На сьогоднішній день в Києві за 45 -50 тис. дол. США можна придбати однокімнатну квартиру в задовільному стані, з заскленим балконом і з новою сантехнікою. Купивши квартиру з косметичним ремонтом, здавати її в оренду можна буде за 2 500-2 600 грн на місяць «чистою» готівкою. У такому випадку можна заробити за рік близько 32 тис грн. Поклавши в банк цю ж суму (близько 45 тис. дол. США під 8-9% у валюті) в кінці року можна заробити ті ж гроші.

Отже, прибуток практично однаковий, але слід враховувати фактори ризику, які присутні в кожному грошовому внеску. Зберігаючи гроші в банку, існує ймовірність зниження ставки, що вже спостерігається в деяких випадках, відзначають експерти. Крім того, не слід забувати про нестабільність на фінансовому ринку і, відповідно, можливість банкрутства. Але при покупці нерухомості збиток також можливий. Купивши сьогодні квартиру, існує ризик через рік отримати за неї набагато менше цієї суми, оскільки експерти продовжують говорити про падіння ринку нерухомості. Знову ж квартири потребують косметичного ремонту мінімум раз на п'ять років, що вимагає додаткових вкладень.

Поради профі
Недобросовісні агентства нерухомості найчастіше пропонують лише інформаційно-консультативні послуги, тому відразу уточніть: що саме ви оплачуєте? Уважно читайте договір, який підписується з ріелторами, і ніколи не давайте гроші наперед. Як правило, оплата послуг відбувається після вселення. Вартість від 50 до 100% від місячної орендної плати.

Обов'язково укладайте з господарем квартири письмовий договір оренди.

Щоб підстрахуватися і не потрапити на гроші, зафіксуйте на папері акт прийому-передачі квартири, де буде зазначений стан побутової техніки і меблів. В іншому випадку власник може заявити, що ви щось зламали і в рахунок відшкодування шкоди утримати орендну плату за кілька місяців.

Файдор Максим, спеціально для ІА «Україна Комунальна».

 
Коментарі (0)