ГоловнаНовини ЖКГЗаконодавствоОрендне житло може стати альтернативою у вирішенні житлового питання - Мінрегіон

Орендне житло може стати альтернативою у вирішенні житлового питання - Мінрегіон

Мінрегіон активізував роботу з розробки нового законопроекту, який має на меті запровадити дієвий ринок орендного житла в Україні
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства активізувало роботу з розробки нового законопроекту, який має на меті запровадити дієвий ринок орендного житла в Україні та визначити чіткі механізми взаємодії всіх його учасників, повідомляє прес-служба Мінрегіону.
 
«Зараз у розробці знаходиться проект закону, але він не охоплює усіх проблем, що турбують людей і на які має бути спрямований новий документ. Тому ми зібрали широке обговорення цієї теми за участю всіх сторін, щоб почути важливі пропозиції та ідеї. У підсумку отримали ще близько 60 пропозицій – проблемних питань, які раніше не підіймалися. Наприклад, питання експлуатації, оподаткування та процедури відселення з такого житла при невиконанні умов оренди та інше. Сьогодні близько 70 % орендного житла знаходиться в тіні. Цей ринок ніяк не регулюється. Ми зацікавлені створити такі умови, щоб ті, хто здають житло в оренду, вийшли з тіні. Ефективне запровадження цього ринку вплине на зниження орендної плати, сприятиме залученню нових інвестицій, стимулюватиме розвиток житлового будівництва і галузі загалом», — повідомив заступник Міністра Лев Парцхаладзе.
 
Орендне житло може стати дієвою альтернативою у вирішенні житлового питання для багатьох українців. Сьогодні у Європі більшість житла є орендним. У Швейцарії цей показник складає 71 %, у Німеччині – 58 %, Нідерландах – 47 %.
 

Наразі є кілька напрямків розвитку орендного житла в Україні. Перше – створення муніципального орендного житла, замовниками якого є місцева влада і яке може надаватися молодим сім’ям, працівникам соціальної та бюджетної сфери (лікарям, вчителям тощо), іншим молодим спеціалістам. Друге – орендне житло, яке буде знаходитися на балансі центральних органів державної влади, у тому числі, відомств, та надаватиметься їх співробітникам на час роботи або служби. Третє – комерційне орендне житло, яке будуть будувати приватні компанії і здавати в оренду.  

 
Коментарі (0)