ГоловнаКолонкиКолонкиОсновне фінансове навантаження при початковому етапі розробки електронних паспортів ляже на міський бюджет

Основне фінансове навантаження при початковому етапі розробки електронних паспортів ляже на міський бюджет

Всі витрати на реалізацію проекту створення електронних паспортів житлових будинків, через 5-7 років зможуть окупитися і надалі можуть стати навіть інвестиційно-привабливим фактором для приватних інвесторів.

Наприкінці грудня 2011 року «У.К.» вже повідомляла, що в Харкові планується створити електронні паспорти житлових будинків, в яких буде відображено зображення всіх інженерних комунікацій будівлі аж до внутрішньоквартирних розводок на основі належності їх комунальним службам міста.

Створення електронних паспортів житлових будинків - справа хороша. Це вже давно стало популярним у багатьох європейських містах. В Україні така робота знаходиться на початковому етапі, але треба відзначити, що вона ведеться. Вже кілька років над цим працює Київська міська держадміністрація.

Хочу зазначити, що це дуже важлива робота. Чому? Сьогодні, і це стосується особливо старого житлового фонду, проектну документацію знайти дуже складно, а в певних випадках, наприклад, при аваріях інженерних мереж, це зробити треба дуже швидко. При створенні електронних паспортів житлових будинків таку роботу можна буде робити досить легко.

Правда, існують певні проблеми. Одна з них, зокрема, пов'язана з тим, що створення паспортів на підставі первинної проектної документації може викликати сумнів. Це відбувається тому, що сьогодні власники квартир здійснюють перепланування і перебудовують своє житло. Враховуючи це, можна бути впевненим, що без ретельної інспекції на місцях, при складанні електронних паспортів, не обійтися, а це займе певний час.

Крім того, що на початковому етапі розробки електронних паспортів основне фінансове навантаження ляже на міський бюджет, можливо, допомогу надасть і держава. Складно називати конкретну суму, яка необхідна для вирішення цього питання, але вже сьогодні ясно, що це має бути постійно діюча міська програма, тому що ці документи повинні корегуватися і оновлюватися. Але всі витрати на реалізацію проекту створення електронних паспортів житлових будинків, через 5-7 років зможуть окупитися і надалі можуть стати навіть інвестиційно-привабливим фактором для приватних інвесторів, які будуть працювати на ринку надання комунальних послуг власникам житла в багатоквартирних будинках.

Сергій Тумасов директор компанії Global Solutions, спеціально для «У.К.»

 
Коментарі (0)