ГоловнаНовини ЖКГПодіїПадіння ВВП України пояснюється слабким запасом накопичень українців - МВФ

Падіння ВВП України пояснюється слабким запасом накопичень українців - МВФ

Прогноз падіння внутрішнього валового продукту України у 2020 році на 8,2% пояснюється слабким запасом накопичень українських домогосподарств і обмеженою фіскальною підтримкою економіки
Прогноз падіння внутрішнього валового продукту (ВВП) України у 2020 році на 8,2% пояснюється слабким запасом накопичень українських домогосподарств і обмеженою фіскальню підтримкою економіки.
 
Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.
 
"Є два фактори, чому український ВВП падає більше, ніж в інших країнах. Перший - у українських домогосподарств немає таких (...) грошових буферів, як в інших країнах", - зазначив він в ході онлайн-конференції Європейської бізнес-асоціації ( ЄБА) "Business Outlook: Crisis Management Lessons".
 
Люнгман пояснив, що рівень споживання впав дуже сильно і продовжить падати ще більше, якщо відсутній запас грошових накопичень.
 
Представник МВФ додав, що ще одним фактором є обмежена фіскальна підтримка економіки через фіскального і податкового поля.
 
Він уточнив, що в порівнянні з іншими країнами Україна знаходиться десь посередині за рівнем підтримки, що надається економіці в цій кризі, яка в той же час обмежується фіскальним простором і фінансовою нестабільністю.
 
Нагадаємо, очікування МВФ істотно гірше, ніж уряду і Нацбанку України (4,8-5% падіння в цьому році) та інших організацій, зокрема Світового банку, який прогнозує в цьому році спад всього на 3,5%
 
Коментарі (0)