ГоловнаНовини ЖКГГазопостачанняПідприємства, що мають борги за газ та ставлять під загрозу початок опалювального сезону

Підприємства, що мають борги за газ та ставлять під загрозу початок опалювального сезону

НАК «Нафтогаз України» опублікував інформацію про виробників тепла, які не виконують вимоги законодавства щодо мінімального рівня розрахунків для отримання газу в межах спецобов’язків
НАК «Нафтогаз України» опублікував інформацію про виробників тепла, які не виконують вимоги законодавства щодо мінімального рівня розрахунків для отримання газу в межах спецобов’язків (ПСО).
 
У компанії вважають, що неналежні розрахунки таких підприємств за газ створюють загрозу для теплопостачання споживачів в опалювальний період, що є абсолютно неприпустимим.
 
З переліком тепловиків-боржників можна ознайомитись у таблиці нижче. Наразі список включає 142 боржника при загальній кількості тепловиробників (на момент завершення минулого опалювального сезону) – 1316 підприємств.
 
Нагадаємо, урядова постанова № 867 передбачає, що обов’язковими умовами постачання газу виробникам тепла є:
 
· підписання договору з Нафтогазом відповідно до законодавства;
 
· виконання хоча б однієї з умов нижче:
 
- дотримання рівня розрахунків не нижче 90% (з урахуванням непрофінансованих пільг і субсидій та без урахування штрафних санкцій); або
 
- укладення з Нафтогазом та виконання договору про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ у рамках реалізації Закону України від 3 листопада 2016 року № 1730-VIII «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії»; 
 
- погодження з Нафтогазом та виконавчим органом місцевої ради графіку погашення заборгованості до 2021 року, його дотримання та сплата поточних платежів.

У всіх інших випадках Нафтогаз не має правових підстав для постачання газу тепловиробникам та підписання з ними актів передачі-приймання газу на пільгових умовах. 

 

 

 
Коментарі (0)