ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГПідприємства ЖКГ ризикують мати проблеми з оплатою електроенергії в новому опалювальному сезоні

Підприємства ЖКГ ризикують мати проблеми з оплатою електроенергії в новому опалювальному сезоні

Підприємства житлово-комунального господарства ризикують мати проблеми з оплатою електроенергії в новому опалювальному сезоні.
Підприємства житлово-комунального господарства ризикують мати проблеми з оплатою електроенергії в новому опалювальному сезоні. Про це заявив Геннадій Зубко, віце-прем'єр-міністр-міністр регіонального розвитку.
 
“Підприємства практично отримують оплати за свої послуги через півтора місяця, попередня оплата в умовах, що всі вільні кошти йдуть в оплату газу, ми бачимо, що в них буде на початок опалювального сезону реальна проблема з оплатою за електроенергію”, - розповів Геннадій Зубко.
 
За його словами, 209 з 299 підприємств теплопостачання працюють на умовах передплати, по водопостачанню - 664 підприємства з 768.
 
Якщо підприємство не змогло провести передплату, воно потрапляє до постачальника “останньої надії” (ПОН), ціна електроенергії у якого набагато вищий, ніж ринковий, і не передбачений в тарифі підприємств.
 
Зараз електроенергія складає 35% тарифу на водопостачання та водовідведення та понад 6% в тарифі теплопостачальних компаній. 
 
При цьому, постачальник електроенергії може попередити підприємство ЖКГ про зміну вартості електроенергії за 20 днів. Тоді як на перегляд тарифу потрібно від 45 до 72 днів.
 

“Це питання теж потрібно врегулювання, щоб підприємство не попадало в збитки, коли тариф не відрегульований зі зміною тарифу постачання електроенергії”, - вважає міністр. 

 
Коментарі (0)