ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГПідвищувати тарифи для населення потрібно після закінченні опалювального сезону - Лазебна

Підвищувати тарифи для населення потрібно після закінченні опалювального сезону - Лазебна

Міністр соціальної політики вважає календарно неправильним діючий принцип нарахування платіжок за житлово-комунальні послуги. За словами керівниці Мінсоцполітики, в таких умовах українці не встигають підготуватися до нових тарифів
Міністр соціальної політики Марина Лазебна вважає календарно неправильним чинний принцип нарахування платіжок за житлово-комунальні послуги. За словами очільниці Мінсоцполітики, в таких умовах українці не встигають підготуватися до нових тарифів. 
 
Тому, міністерка пропонує підвищувати тарифи для населення по закінченні опалювального сезону, про це вона розповіла під час виступу на форумі «Україна: 30. Платіжка».
 
Також Марина Лазебна розповіла, що у цьому році субсидій та пільг вистачить для всіх громадян України, котрі потребують допомоги держави.
 
"Коронакриза — це непередбачуваний процес. Можна не втримати безробіття, не втримати бідність… Ми, в принципі, увійшли в ту ситуацію, коли і тарифи підвищуються, і є підтримка доходів людей. Найголовніша державна програма — це програма щодо оплати житлово-комунальних послуг. У нас ця програма має дві складові — це пільги на оплату «комуналки», якими у нас користуються 1,8 млн осіб", — зазначила Лазебна.
 
Розмір пільг зараз від 25% до 100%. Найбільшу — 100% оплату комунальних послуг ми компенсуємо учасникам бойових дій, учасникам війни. У січні середній розмір пільг, який держава компенсовує, склав 1 тис. 100 грн.
 
За її словами, іншою програмою гнучкої соціальної підтримки громадян щодо оплати житлово-комунальних послуг стала програма житлових субсидій.
 
Головна мета для нас — компенсувати малозабезпеченим людям різницю між сумою в платіжці і визначеним для кожного домогосподарства базовим відсотком платежу. У кожного він свій, залежно від доходів родини. 73% субсидіантів, а це 3 млн домогосподарств, — не сплачують понад 10% від своїх доходів. Все інше покриває держава, — резюмувала чиновниця.
 

У січні середній розмір субсидії склав 2 тис. 200 грн. Загалом 3 млн субсидіантів і 1,8 пільговиків складають майже 5 млн осіб, тобто третину домогосподарств України підтримується державою в умовах зростання тарифів, — зазначила міністр. 

 
Коментарі (0)