ГоловнаКоментаріТарифи ЖКГПільги за професійною ознакою надаватимуться по-новому

Пільги за професійною ознакою надаватимуться по-новому

Уряд встановив новий критерій для надання пільг з оплати ЖКП особам за професійною ознакою. Відтепер дохід такого пільговика чи його сім'ї не повинен перевищувати 1710 грн.

Кабінет Міністрів ухвалив Постанову, якою внесено зміни до Порядку надання пільг особам за професійною ознакою. На цьому наголосила Міністр соціальної політики Людмила Денісова.

За її словами, зазначене рішення Уряду було розроблене на виконання Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні». Законом встановлено критерій для надання пільг особам за професійною ознакою – дохід пільговика (або сім'ї пільговика в розрахунку на одну особу) не повинен перевищувати величини доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу (у 2014 році – 1710 грн.).

Міністр зазначила, що відтепер пільги, зокрема, з оплати житлово-комунальних послуг, надаватимуться залежно від середньомісячного сукупного доходу пільговика або сім’ї пільговика. Раніше при призначенні пільг враховувався лише дохід самого пільговика. Вона зауважила, що грошовий еквівалент такої пільги визначатиметься як різниця між величиною доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, та розміром середньомісячного доходу пільговика або сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу.

Внесені зміни торкнуться понад 840 тис. осіб, які мають право на отримання пільги за професійною ознакою, – це 433,7 тис. працівників бюджетних установ у сільській місцевості та 409,5 тис. військовослужбовців і працівників правоохоронних органів.

Читайте також: Як отримати субсидію або компенсацію за послуги ЖКГ?

Людмила Денісова пояснила: приміром, до складу сім’ї лейтенанта міліції входить дружина та дитина. Лейтенант-пільговик має дохід у 2500 грн., його дружина – 2000 грн. Відповідно, їхній спільний дохід становить 4500 грн. До внесення змін до Порядку надання пільг лейтенант не мав права на отримання пільги, оскільки його дохід перевищував 1710 грн. Відтепер, нарахування пільги відбувається по-іншому: 4500 грн. спільного доходу ділять на трьох членів сім’ї. У розрахунку на одну особу дохід становить 1500 грн., що дає право на призначення пільги, оскільки дохід менше 1710 грн.

Разом з тим, сім’я полковника міліції, який отримує 5000 грн., його дружина – 2000 грн. та мають дитину, відповідно до нових норм не матиме права на пільги, оскільки у розрахунку на одну особу дохід цієї сім’ї 2333 грн. (7000 грн. / 3 особи) перевищує розмір податкової соціальної пільги (1710 грн.).

Нагадаємо, раніше працівники бюджетної сфери (вчителі, лікарі, держслужбовці), у яких доходи невеликі, але вищі мінімуму в 1218 грн (наприклад, середня ставка лікаря 1,9 тис. грн, вчителі - 1,5 тис грн), не могли отримати право на нову пільгу.

 
Коментарі (1)
Sergiy1
11 Липня 2014 p. 08:32
Думаю настав той час коли і політично і економічно вигідно згадати про вклади в Ощадбанку бувшого СРСР.Наприклад видати такм вкладникам лімітовані комунальні картки наприклад 100 грв. в місяць для часткової оплати послуг. Або диференційовані за віком вкладника 120,100,80,60.