ГоловнаКоментаріТарифи ЖКГПільговикам будуть надавати субсидії по-новому

Пільговикам будуть надавати субсидії по-новому

З вересня під обмеження надання пільг на ЖКП потрапляють особи, дохід яких перевищує 1710 гривень, в 90% випадків це пенсіонери. Однак, ці люди мають право в першочерговому порядку звернутися в органи соцзахисту щодо отримання субсидій.

До вересня пільговиків, розмір доходу яких перевищує 1710 грн, переведуть на субсидії при оплаті комунальних послуг. Про це в ході прес-конференції повідомив заступник Міністра соціальної політики Віталій Мущинін.

У Кабінеті Міністрів розповіли про зміни, внесені в Закон про застосування адресного підходу при нарахуванні соціальних виплат, прийнятих 28 грудня 2014 року.
 
За словами Віталія Мущиніна, зміни почали впроваджувати з 1 липня 2015 року. Під обмеження щодо надання пільг потрапляють особи, дохід яких перевищує 1710 грн, в 90% випадків це пенсіонери. Ці люди отримають повідомлення про те, що вони позбавлені права на отримання пільги і мають право в першочерговому порядку звернутися у відповідні органи щодо отримання субсидій.
 
При цьому чиновники запевняють, що для осіб, які втратили право на пільги, але мають досить невисокий рівень доходів, набагато вигідніше буде оплачувати комунальні послуги з субсидіями: різниця між сумами до оплати складе 150-200 грн.
 
«У 2013 році всі професійні пільги ми перевели на адресний підхід. Сьогодні другий етап відбувається, коли ми окремі категорії пільговиків з пенсіями, які перевищують 1710 гривень, переводимо на систему субсидій... Я хочу сказати, що нічого не відбувається в плані отримання права на пільги. Ми просто переводимо все в єдині параметри, єдині механізми, для того, щоб (в результаті - ред.) існувала одна об'єднана система з надання соціального захисту по оплаті комунальних послуг», - підкреслив заступник Міністра.
 
 
Так чи інакше, пільговики будуть зобов'язані перейти на систему субсидій відповідно до законодавства України, зазначив заступник Міністра.
 
«Ці дані у нас визначені і ми до вересня всіх пільговиків, доходи яких перевищують 1710 гривень, залучимо до програми житлових субсидій... Єдине, що потрібно, - це щоб людина написала заяву на отримання житлової субсидії», - підсумував заступник Міністра.
 
До цього часу пільговики будуть оплачувати комунальні послуги як одержувачі адресної допомоги, додав він.
 
Що стосується одержувачів адресної допомоги (пенсіонерів), сума доходу яких не перевищує 1710 гривень, визначення права на пільгу буде встановлено без їх обігу, шляхом отримання інформації з пенсійного фонду про розмір отриманих пенсій.
 
При цьому категорії пільговиків, які отримують інші види доходів (зарплата, доходи від підприємницької діяльності тощо) – повинні будуть самі звернутися в органи соціального захисту із декларацією про доходи та довідкою про доходи.
 
Пан Мущинін також нагадав, що тепер громадянам не треба вказувати точну суму доходів в декларації для отримання субсидії - цю інформацію працівники органів соціального захисту будуть дізнаватися самостійно для спрощення процедури. Крім того, було зазначено, що всі види соціальної допомоги - не будуть розглядатися як доходи громадян. А рівень доходів громадян визначатиметься тепер або на рівні 2014 року, або минулих трьох місяців на вибір.
 
Як раніше повідомляла «Україна Комунальна», у Мінсоцполітики вважають ефективною реформовану систему надання субсидій на житлово-комунальні послуги. Зараз за відповідним механізмом, пільги на «комуналку» отримали понад півтора мільйона сімей.

 

 
Коментарі (0)