ГоловнаНовини ЖКГГазопостачанняПольща заблокувала монополізацію росіянами газопроводу OPAL

Польща заблокувала монополізацію росіянами газопроводу OPAL

Польська нафтогазова компанія PGNiG заблокувала на рік проведення аукціонів на використання максимальних потужностей газопроводу OPAL - наземного відгалуження газопроводу «Північний потік».

Про це в середу під час прес-конференції заявив голова PGNiG Пьотр Возняк, передає Укрінформ.

Це фактично не дозволило «Газпрому» монополізувати використання даного трубопроводу.

«Нам вдалося заблокувати аукціони щодо використання газопроводу OPAL до березня-квітня наступного року. На цей газопровід не можна буде оголошувати аукціони на використання його потужностей на 15 років в обсягах більших, ніж це робилося донині. Нам вдалося заблокувати цю ініціативу росіян», - зазначив Возняк.

За його словами, PGNiG вимагає від Єврокомісії дій, які гарантуватимуть енергетичну безпеку ЄС і даватимуть рівні можливості доступу до цього газопроводу.

Як інформувало агентство, Єврокомісія наприкінці жовтня ухвалила рішення, що дозволяє російському Газпрому збільшити обсяги постачання газу через «Північний потік» та німецький газопровід OPAL. Росіяни зможуть використовувати можливості OPAL на 80%, а якщо ніхто не викупить решту 20% можливостей, то й весь газопровід.

Уряд Польщі та PGNiG оскаржили у суді ЄС це рішення  Єврокомісії, оскільки, на думку польської сторони, ця ситуація створює загрозу безпеці постачання газу до ЄС і породжує серйозні ризики для безпеки постачання газу для РП через залежність від одного джерела постачання газу з Росії. У суперечці з Єврокомісією на боці Польщі хоче виступити український «Нафтогаз» та український уряд. Натомість, на боці Єврокомісії у цій суперечці вирішив стати «Газпром».

Як повідомлялося раніше, Нафтогаз України звернувся до Європейського суду справедливості із запитом про долучення до справи за позовом польської компанії PGNiG ST, що оскаржує рішення Єврокомісії від 28 жовтня 2016 р., яке дозволяє Газпрому збільшити використання потужностей газопроводу OPAL.

 

 
Коментарі (0)

загрузка...