ГоловнаНовини ЖКГГазопостачанняПостачальники зобов’язані безкоштовно встановлювати газові лічильники

Постачальники зобов’язані безкоштовно встановлювати газові лічильники

Торік на початку грудня сталася неординарна подія: Верховний Суд України (ВСУ) постановив, що газорозподільні компанії зобов’язані безкоштовно встановлювати газові лічильники всім споживачам

Торік на початку грудня сталася неординарна подія: Верховний Суд України (ВСУ) постановив, що газорозподільні компанії зобов’язані безкоштовно встановлювати газові лічильники всім споживачам.

«Такі споживачі не зобов’язані знаходити джерела фінансування вказаних приладів обліку та робіт щодо їхньої установки, оскільки відповідне фінансування вже закладено у тариф на сплату спожитого газу», — йдеться у рішенні ВСУ.

Додамо, що суд розглянув позови фізичних осіб до газорозподільної компанії «Криворіжгаз». Споживачі також просили ВСУ визнати, що пропозиція «Криворіжгазу» щодо встановлення загальнобудинкового вузла обліку природного газу суперечить вимогам законодавства. За рішенням ВСУ, відмова встановлювати такі лічильники порушує права споживачів, тобто українського законодавства.

Хто ж винен чи навпаки, має рацію в цій ситуації й наскільки це проблема в масштабах усієї України, намагався з’ясувати «Урядовий кур’єр».

Встановлення лічильників природного газу регулює Закон «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» (№3533-VI), який було ухвалено 16 червня 2011 року; Кодекс газорозподільних систем, затверджений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), від 30 вересня 2015 року та іншими нормативно-правовими актами.

Відповідним законом продовжено термін встановлення таких лічильників для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, у яких природний газ використовують лише для приготування їжі, до 1 січня 2021 року.

Як повідомив «УК» начальник відділу реалізації державної політики в нафтогазовій сфері Міністерства енергетики та вугільної промисловості (Міненерговугілля) Юрій Вялик, після опрацювання наданих зауважень і пропозицій до проекту постанови міністерство, відповідно до вимог регламенту Кабінету Міністрів, 23 листопада надіслало його на погодження центральним органам виконавчої влади. Остаточний варіант проекту постанови оприлюднено на офіційному сайті Міненерговугілля.

У прес-службі підприємства «КиївгазЕнерджі» — постачальника блакитного палива для споживачів столиці, були здивовані, що в регіонах України людям відмовляються безплатно встановлювати газові лічильники: «Ми встановлюємо, не вимагаючи жодної плати ні за сам прилад, ні за послуги. Жодних  проблем із цього приводу в нас немає. Упевнені, що їх немає і в регіонах. Усі виконують Закон «Про забезпечення комерційного обліку природного газу».

Незалежні юристи переконані, що кількість позовів до судів різних інстанцій із приводу не встановлення безплатних газових лічильників може зрости. Хоч на перепоні можуть стати обсяг судового збору та вартість правової допомоги, які не завжди можуть собі дозволити наші співгромадяни.

Проте, приміром, влада Києва вже давно рекомендувала жителям  столиці обстоювати свої права і звертатися до газорозподільних компаній, вимагаючи безкоштовного встановлення лічильників. Ще навесні цього року Київський міський голова  Віталій Кличко після масових звернень обурених киян, які скаржилися на високі суми, виставлені до сплати за блакитне паливо, зазначав, що всі платежі вмотивовані. «Щоб не обурюватися чималими сумами, які треба сплачувати за газ, раджу людям раз і назавжди встановити лічильники», — переймаючись долею киян, казав він тоді.

Однак додавав істотну  деталь: щоб не чекати в черзі на встановлення безкоштовного лічильника, його можна купити в Київгазу або звернутися до інших підприємств, які мають відповідні дозволи.

Отже, проблема з великими чергами на таку потрібну безплатну справу є навіть у столиці. А що вже казати про регіони?!

Хоч і тут є ложка дьогтю: споживачам, які мають заборгованість за послуги з постачання газу, газорозподільні компанії можуть відмовити у встановленні таких лічильників на безоплатній основі. І таких споживачів в Україні чимало.

 

Натяжні стелі це ідеальне рішення для вашої квартири, якщо ви хочете вирівняти стелю, або обрати цікавий дизайн. Все, що ви хотіли знати, про натяжні стелі читайте тут. Обирайте найкраще для вашої оселі.

 
Коментарі (1)
Коля Пухов
04 Січня 2019 p. 01:00
Будинкові лічильники газу обмежують можливість олігархів обкрадати населення. Зараз би вони, збільшивши нормативи, накинули б на будинок вдвічи більше кубів, ніж спалюється згідно лічильника. --------------------------------------------Будинкові лічильники газу заважають олігархам красти, але це не можна сказати про індивідуальні лічильники. Тому зараз влада розповсюджує міф, наче населення хоче індивідуальні лічильники.