ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГПоточна заборгованість за комуналку не впливає на перепризначення субсидій на новий період

Поточна заборгованість за комуналку не впливає на перепризначення субсидій на новий період

У ситуації, коли громадяни не погоджуються із заборгованістю, підкреслив фахівець Мінсоцполітики, вони можуть оскаржити. На підставі рішення суду про анулювання боргу дія житлової субсидії відновлюється з моменту призупинення, тобто з травня 2017 року.

Поточна заборгованість, тобто не сплачені комунальні послуги у березні, травні та червні, не впливає на процес перепризначення житлових субсидій на новий період. Береться до уваги заборгованість, накопичена субсидіантом до лютого 2017 року, це в ході брифінгу в Будинку Уряду заявив директор департаменту соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Віталій Музиченко.

За його словами, основною вимогою для отримувача субсидії є сплата комунальних послуг з урахуванням призначеної допомоги. Тобто у період отримання субсидії заборгованості не може виникати взагалі. Тому очевидно, що це заборгованість, яку домогосподарство накопичило до моменту оформлення субсидії.
 
«Держава, надаючи субсидію, дає можливість сім’ї протягом року вирішити питання з накопиченою в минулому заборгованістю за комунальні послуги. Якщо цього не зроблено, держава знову ж таки йде назустріч громадянам і дає змогу оформити договір реструктуризації боргу з постачальником послуги для автоматичного продовження субсидії на наступний рік (2017-2018рр.). Невеличкі борги – 100-500 грн. можуть бути сплачені протягом двох місяців», - наголосив Віталій  Музиченко.
 
У ситуації, коли громадяни не погоджуються із заборгованістю, підкреслив фахівець Мінсоцполітики, вони можуть оскаржити. На підставі рішення суду про анулювання боргу дія житлової субсидії відновлюється з моменту призупинення, тобто з травня 2017 року.
 
Коментарі (1)
Коля
29 Липня 2017 p. 10:34
Субсидії на комуналку - це зараз актуальна тема. Бо комунальні платежі - це єдиний вид платежів, де держава хоч трохи компенсує знецінення її грошей. Але із незрозумілих придуманих причин чомусь з травня 2017 року субсидії були відмінені, причому усім підряд без винятку, а не тільки боржникам. Більш того, були значно зменшені або взагалі анульовані субсидії, нараховані протягом опалювального періоду 2016-2017 років. Тим часом , "Київводоканал", який прославився тим, у травні 2016 року при запровадженні нової форми платіжки, поприписував усім сумлінним споживачам штучні борги, тепер виставив космічні рахунки споживачам, які не мають індивідуальних лічильників.