ГоловнаКолонкиКолонкиПридбання ДТЕК частки в обленерго не означає підвищення тарифів на електроенергію

Придбання ДТЕК частки в обленерго не означає підвищення тарифів на електроенергію

Для ДТЕК придбання цих акцій важливе, тому що вони в цьому бізнесі будують свій вертикальний інтегрований ланцюжок.

Фонд державного майна вчора схвалив конкурсну пропозицію ДТЕК на купівлю 25% «Дніпроенерго» і 40% «Донецькобленерго».

Компанія ДТЕК, була єдиним учасником конкурсу з продажу 25% держакцій ВАТ «Дніпроенерго», яка запропонувала купити цей пакет за 1,174 млрд грн, що на 100 тис. грн перевищувало стартову ціну.

Що стосується 40, 061% держакцій ВАТ «Долнецкобленерго» то кінцева ціна пакету акцій досягла 767, 6 млн грн і на 18, 1 млн грн перевищила початкову вартість. Конкурентом ДТЕК у цьому аукціоні була компанія «Луганське Енергетичне Об'єднання».

Зазначимо, що 10 січня, ФДМ визнав ДТЕК переможцем аукціону з продажу 45,103% пакета акцій ВАТ «Західенерго» за 1,93 млн грн. А в середині грудня компанія ДТЕК стала власником пакета акцій «Київенерго», сконцентрувавши 71%.

Своєю думкою про те, який інтерес і виграш буде мати ДТЕК від придбання «Дніпроенерго», «Донецькобленерго», «Західенерго» і «Київенерго», а також що очікує енергетичний ринок України, поділився з «У.К.» директор інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич.

В принципі всі минулі угоди щодо купівлі активів енергогенеруючих компаній є безпосереднім відображенням кон'юнктури всього енергоринку. Тобто, компанія ДТЕК і так найбільший гравець, у них є серйозні лобістські можливості, вони просто користуються моментом, закріплюють їх, отримуючи акціонерний контроль.

Що дає покупка акцій холдингу ДТЕК? Зазначу, що ринок регулюється державою.Тарифи, від того, що ДТЕК купив ці активи - не підвищаться і ринок, по суті, залишиться незмінним. Ці компанії будуть продавати електроенергію за тими ж тарифами, які є.

Якщо говорити про придбання акцій «Дніпроенерго», то там і так був менеджмент ДТЕКу. Цією покупкою вони закріпили свій контроль над компанією, формалізували його.

Крім того, для ДТЕК придбання цих акцій важливе, тому що вони в цьому бізнесі будують свій вертикальний інтегрований ланцюжок. Зазначимо, що у них є шахти, які видобувають вугілля, у них є вже тепер багато компаній, («Західенерго», «Донецькобленерго», «Дніпроенерго»), вони зможуть тепер зі свого вугілля, яке видобувають на шахті, виробляти електроенергію, яку зможуть продавати на ринку, в тому числі і на експорт. Для них це великий плюс, це і зміцнення на ринку. Диктувати споживачу якісь свої умови вони не зможуть.

На сьогодні, «Донецькобленерго» вимагає 1,5 млрд грн інвестицій.

Придбання «Донецькобленерго» дозволить ДТЕК відновити комплекс мережевого господарства Донецького регіону, продовжити його модернізацію і більш системно підійти до впровадження нових технологій. Генеруючі станції ДТЕК безпосередньо виграють від розвитку передавального потенціалу Донбаської енергосистеми. У компанії хочуть підвищити якість постачання електроенергією роздрібних і промислових споживачів, серед яких є і наші виробничі підприємства, запропонувати клієнтам нові продукти та послуги. Високий рівень зносу основних фондів потребує інвестицій на суму більше 1,5 млрд грн, але у компанії впевнені, що досвід і фінансові можливості дозволять вирішити основні проблеми підприємства і вивести його в лідери галузі.

Також, важливим елементом в цьому всьому, є те, чи зможуть реалізувати вони інвестиційні програми. На жаль, вся ця генерація дуже стара і туди необхідно вкладати мільярди гривень, тому що обладнання відпрацювало на 75-80%.

Питання принципове, чи вистачить грошей у ДТЕК для того, щоб модернізувати це все обладнання для того, щоб воно працювало? Тут питання не тільки в зароблянні грошей, але й в надійному виробництві електроенергії.

На мою думку, тут держава повинна дуже жорстко контролювати приватного інвестора, оскільки безконтрольна діяльність бізнесу в енергетичній галузі може негативно відобразитись на споживачеві.

Наприклад, якщо вийде з ладу кілька енергоблоків, незрозуміло за який рахунок їх будуть відновлювати і модернізувати, тоді вже навіть є загроза для всієї енергосистеми країни.

Розмовляла Анна Недогибченко

 
Коментарі (0)