ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГПрофільний комітет пропонує підняти прожитковий мінімум до 8 тис гривень

Профільний комітет пропонує підняти прожитковий мінімум до 8 тис гривень

Голова комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова висловила думку про доцільність підвищення прожиткового мінімуму

Голова комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова висловила думку про доцільність підвищення прожиткового мінімуму до 8000 грн.

“Як зробити миттєво підвищення, не розбалансувавши економічну ситуацію, - ось в чому питання”, - зауважила Г. Третьякова, звернувши серед іншого увагу на те, що прожитковий мінімум прив`язаний у законодавстві до розміру мінімальної трудової пенсії.

Нагадаємо, прем’єр Олексій Гончарук заявляв, що прожитковий мінімум “реально вдвічі менший за той, що на папері”. “На ті гроші, які написані, ти насправді прожити в Україні не можеш. Наша задача знайти ресурси. Звичайно, одразу на всіх не вистачить. Але гаяти часу точно не можна”, - зауважував глава уряду.

У законі про держбюджет на 2019 рік встановлений прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць з 1 липня в розмірі 1936 гривень, з 1 грудня - 2027 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення:

- дітей віком до 6 років: з 1 липня - 1699 гривень, з 1 грудня - 1779 гривень;

- дітей віком від 6 до 18 років: з 1 липня - 2118 гривень, з 1 грудня - 2218 гривень;

- працездатних осіб: з 1 липня - 2007 гривень, з 1 грудня - 2102 гривні;

- осіб, які втратили працездатність: з 1 липня - 1564 гривні, з 1 грудня - 1638 гривень.

 

 
Коментарі (0)