ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГПромисловість отримає більше дешевої електроенергії від «Енергоатому»

Промисловість отримає більше дешевої електроенергії від «Енергоатому»

"Енергоатому" можуть дозволити продавати на 10% більше електроенергії на вільному ринку для зниження цін для промисловості

"Енергоатому" можуть дозволити продавати на 10% більше електроенергії на вільному ринку для зниження цін для промисловості

Обсяг електроенергії, який генерація зобов'язана продавати для потреб населення по ПСО, знижений з 75 до 65%

У розпорядженні 112.ua виявилася копія проекту постанови "Про внесення змін до Положення про покладання спеціальних зобов'язань (ПСО) на учасників ринку електроенергії для забезпечення суспільних інтересів в процесі функціонування ринку електричної енергії", за допомогою якого Кабмін має намір створити умови для зниження цін електроенергію для промислових виробників. Документ був затверджений на засіданні Кабміну вчора, 14 серпня. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман його підписав, але дав доручення протягом тижня доопрацювати. Тому документ ще не опублікований і в силу не вступив.

Текстом документа, який був розроблена Міністерством енергетики та вугільної промисловості передбачені зміни до постанови №483 від 5 червня 2019 року, яким після переходу до ринкової моделі оптового продажу електроенергії регламентувалися умови стримування від підвищення цін для побутових споживачів (населення).

Зокрема, обсяг продажів електроенергії виробленої атомними електростанціями "Енергоатому" (найдешевша з усіх генерацій) госдарственному підприємству "Гарантований покупець" (продає електроенергію постачальникам послуг електропостачання населення) знижений з нинішніх 75% до 65%. Для "Укргідроенерго" частка продажу залишилася незмінною і складає 20%. Також, обов'язковий обсяг продажів для компенсації технологічних втрат в мережах "Укренерго" і операторам системи розподілу по граничної ціни (відповідно до колишньої редакції постанови встановлено, як середньозважена в квітні-травні 2019 роки), знижений з 15 до 10%. Таким чином, обсяг дорогою енергії, яку купує для компенсації втрат зросте, що може вплинути на тарифи "Укренерго" і операторів системи розподілу в бік збільшення.

У пояснювальній записці до законопроекту наголошується, що реалізація норм документа, дозволить надати додаткові можливості для покупки електроенергії промисловим споживачам за прийнятними цінами шляхом зменшення обов'язкового продажу обсягу ДП НАЕК "Енергоатом" для виконання спеціальних зобов'язань (ПСО), передбачених постановою Кабміну від 5 червня 2019 року №483.

"Як наслідок," Енергоатом "зможе продавати 15% виробленої електроенергії на електронних аукціонах за двосторонніми договорами (сегмент двосторонніх договорів) з граничною ціною за графіком продажу BASE (нічний бази)", - сказано в тексті пояснювальної записки.

При цьому, якщо в попередній редакції постанови гранична ціна визначалася як "середньозважена фактична ціна на електроенергію, вироблена відповідним виробником в квітні-травні 2019 року", то згідно з нинішньою редакцією, для атомних електростанцій вона встановлюється на рівні 51,2 коп / кВт год, а для гідроелектростанцій - 67,37 коп кВт / год. У нинішній редакції документа, ціна встановлена ​​в розмірі навіть менше розміру тарифу генерації в I півріччі 2019 року - 56,7 коп / кВт / год. У II півріччі, розрахунковий тариф "Енергоатому" становить 77,3 коп / кВт / год, що на 36,3% більше ніж у першому півріччі.

Варто відзначити, що покупцями електроенергії за нічним тарифом, в тому числі, є феросплавні підприємства, які кілька днів страйкували під будівлями НКРЕКУ і "Укренерго". Після вступу в силу постанови в затвердженій Кабміном редакції, вони можуть купувати електроенергію в межах граничної ціни, яка є істотно нижчою за ринкову.

Як повідомлялося, за даними "Укренерго", після переходу до ринкової моделі продажів оптова ціна електроенергії для промислових споживачів, зросла в середньому на 20-25%. Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик на вчорашньому засіданні Кабміну сказав, що вона підвищилася лише на 2 коп.

 

 
Коментарі (0)