ГоловнаНовини ЖКГГазопостачання«Північний потік-2» не становить спільного інтересу для ЄС

«Північний потік-2» не становить спільного інтересу для ЄС

Проект російського газопроводу «Північний потік-2» не стане пріоритетним для Європейського Союзу, натомість транзит газу через Україну має бути збережений.

Про це заявила у понеділок єврокомісар з питань конкуренції Маргрете Вестагер, передає Укрінформ.

«Єврокомісія підтримуватиме постачання газу через Україну. Щодо юридичного питання, то Єврокомісія також не вбачає у ньому («Північному потоці-2». - Ред.) проекту, який би мав спільний інтерес для ЄС», - заявила єврокомісар.

За словами Вестагер,  в ЄС все ще триває аналіз відповідності проекту «Північний потік-2» законодавству ЄС у сфері енергетики.

Як відомо, російський монополіст «Газпром» прагне побудувати третю і четверту гілки газопроводу «Північний потік», метою чого є постачання газу до Європи без використання транзитних можливостей України.

«Газпром» планував подвоїти поставки до Німеччини, які йдуть нині через «Північний потік – 1». Однак новий проект викликав заперечення деяких країн ЄС, проти нього виступила серед інших польський прем‘єр-міністр Беата Шидло.

Нагадаємо, раніше глава польського уряду Беата Шидло заявила, що для Польщі реалізація проекту газопроводу «Північний потік-2» є неприйнятною.

У свою чергу президент Литви Даля Грібаускайте застерігла інші країни від сприйняття «Північного потоку-2» як комерційного проекту, наголосивши, що питання енергетики завжди використовувалося Росією як інструмент політичного впливу.

 

 
Коментарі (0)