ГоловнаКолонкиОСББРеформа ЖКГ у руках громадян

Реформа ЖКГ у руках громадян

Крок назустріч народу зробила влада 29 листопада в рамках Круглого столу з представниками ОСББ під головуванням Анатолія Близнюка, в рамках якого розглянули основні шляхи вирішення проблемних питань

Акцентувалася увага на тому, що основною задачею є створення ефективного власника житла. Анатолій Близнюк зазначив, що потрібно підготувати пропозиції по удосконаленню нормативних документів які допоможуть усій країні оперативно і ефективно створювати ОСББ. Позиція Мінрегіону – в першу чергу підтримка ОСББ, які є не просто будинками, а перш за все – це жителі, громадяни.

Першочерговим завданням міністр окреслив необхідність розробки типових договорів, які стануть базою для роботи з монополістами (постачальниками тепла, газу, води). Якщо ми маємо на увазі будинок – то не можна забувати про конструктивні будівлі, населення повинно отримати не лише квадратні метри квартири, але й прибудови, прибудинкову територію і землю на якій розташовано будинок. Відповідно необхідно узгодити і вчасно внести свої пропозиції до ключових законів галузі - Закону «Про ОСББ», «Житлового кодексу», «Закону про житлово-комунальні послуги». Закони повинні бути такими, які потрібні людям, вирішення проблем кожного індивідуального будинку має бути закладено на законодавчому рівні для всієї країни.

У обговоренні жваву участь прийняли присутні голови ОСББ. Зокрема Вікторія Погорєлова, голова ОСББ «Мотор» (м. Київ) зауважила, що в нормативні акти необхідно ввести формулювання «населення, та їх обєднання», щоб ініціалізувати ОСББ як населення, а не як юридичну особу.

Юрій Тригубко, голова ОСББ «Каштан» м. Херсон, зауважив, що окрім вже згаданих проблем з монополістами, часто виникають проблеми з органами місцевого самоврядування, які не хочуть допустити посилення впливу громадськості на фінансові потоки міста. Він виніс пропозицію ввести офіційну посаду «голова ОСББ». У відповідь на цю пропозицію А.Близнюк зауважив, що існують домовленості з Дмитром Табачником про те, що з наступного року у ВНЗ введуть навчання за спеціальністю «Муніципальний менеджмент» за якою зокрема готуватимуть спеціалістів по управлінню ОСББ.

Голова ОСББ «Наш дім» Катерина Чижик (м. Дніпропетровськ) підкреслила, що ОСББ часто мають проблеми з транзитними мережами. Вона запропонувала розробити обласну програму розвитку ОСББ і знайти регулятори впливу на мерів міст, які часто перешкоджають створенню ОСББ. Підкреслили і необхідність роз'яснювальної роботи для населення. Шанц Людмила, ОСББ «Вікторія» (м. Запоріжжя) зауважила, що часто роботі ОСББ заважають політизовані комунальні підприємства і треба, відповідно, знайти засоби впливу на те, щоб боротися з небажанням виконавців працювати з кінцевим споживачем.

Самойлова Юлія, «Альма-Центр», м. Харків, уточнила, що необхідно приділити увагу аспектам приватизації земельних ділянок, зокрема озвучила, що важливою є участь державі у першому капітальному ремонті - адже допомога від держави дозволить прискорити процеси створення ОСББ. Неля Дашковець, Асоціація ОСББ «Молодіжний» (м. Кіровське) навела приклад, як місцева влада стимулювала створення ОСББ, надаючи гроші на проведення першого капітального ремонту, але 10% коштів все-таки вкладали жителі, що забезпечувало почуття їх відповідальності за зроблене.

В ході дискусії виникло питання потреби в коштах – адже банки не надають кредитів на проведення капітальних ремонтів. Анатолій Близнюк підкреслив, що ОСББ повинні накопичувати кошти у відповідному фонді, держава повинна їх зберігати і видавати за першої ж потреби. Акцентували увагу і на проблемах з податковою; зауважили, що виникають непорозуміння у сфері захисту персональних даних - адже голови ОСББ мають доступ до інформації, яка захищається законодавством.

Підняли на обговорення і питання прийняття в управління новобудов. Адже згідно закону новобудова не має прав отримувати кошти на ремонт мінімум перші 5 років, а досить часто вони потребують ремонту уже в перші півроку.

Ігор Захаревич, ОСББ «Управдом» (м. Макіївка) зауважив, що потрібно налагодити механізм надання пільг і субсидій, а також привести до ладу базу зареєстрованих ОСББ.

Як результат проведення круглого столу А.Близнюк запропонував присутнім систематизувати свої пропозиції, щоб сформулювати чіткі пропозиції по внесенню змін до законодавства. А щоб обговорення було дійсно публічним, і більшість представників ОСББ могли висловити свою думку, на сайті Мінрегіону буде створено відповідний розділ для обговорення напрацювань і результатів Круглого столу.

Оксана Бойко, спеціально для ІА «Україна Комунальна»

 
Коментарі (0)