ГоловнаНовини ЖКГНовини ЖКГРеформування БТІ призведе до розквіту шахрайства і рейдерства– експерти

Реформування БТІ призведе до розквіту шахрайства і рейдерства– експерти

Але й афери з квартирами — ще не межа. Таких нововведень не проґавлять і рейдери

Українськічиновники щосили розписують усі переваги реформування сфери послуг Бюротехнічної інвентаризації (БТІ): і процедура отримання необхідних документівскоротиться, і рентабельність послуг роботи реєстраторів не буде перевищувати5-10%.Але чи перекривають ці обіцянки очевидні мінуси?

Адже якщо в сумі всі «плюси», можливо, й зменшать горезвіснукорупцію у сфері надання послуг БТІ, то, з іншого боку, контроль над укладаннямугод може знизитися. А скасування обов’язкового проведення технічного обстеженнябудівель і складання технічних паспортів може призвести до серйознихекономічних наслідків — шахраям і аферистам саме час аплодувати нововведенням.

Міністр ЖКГ Анатолій Близнюк запевнив, що «буде тількикраще, гірше не буде». За його словами, запропонована схема, «коли буде не одинвиконавець БТІ, а демонополізована ця система, і фахівці, які отримаютьвідповідний дозвіл, нарівні з БТІ виконуватимуть цю роботу».

Але якщо приватна структура, що прийшла на зміну БТІ, раптомвиявить серйозні порушення при самовільному будівництві або переплануванні, товона навряд чи стане інформувати місцеву владу про порушення — більш реальнийсценарій вимагання хабара.

Тепер уявімо, що замість монополії БТІ в місті з’явилося чито 10, чи то 20, а в умовах Києва й усі 200 ліцензованих структур. Інвентарнісправи за їхніми запитами «гулятимуть» по різних приватних підприємствах. Аякщо якомусь матеріально зацікавленому «дяді Васі», котрий купив ліцензію ізахотів «відбити» гроші, заманеться внести до них свої корективи, за якіобивателі розплатяться правом власності на свої квартири?

Але й афери з квартирами — ще не межа. Таких нововведень непроґавлять і рейдери. Хіба важко відібрати вподобане приватизоване абоакціоноване підприємство, «всього лише» внісши зміни до документів про йогоплощу і потім подавши до суду, посилаючись на фактичну невідповідність уцифрах?

Майже 300 працівників БТІ країни, членів асоціації«Укртехінвентаризація» не залишилися байдужими до запропонованих кардинальнихзмін як у своїй долі, так і служби загалом. Вони зібралися на спеціальнунараду, де висловили свою думку: нерухомість має контролюватися на державномурівні. Висновки професіоналів про майбутні нововведення: вартість послуг, і такчимала, зросте, а їхня якість погіршиться, можливостей для шахрайствапобільшає, а побоювання людей, що в них можуть забрати квартири, матимутьпідстави, виникнуть додаткові передумови для рейдерського захопленняпідприємств. І, нарешті, місцеві бюджети втратять мільярди гривень, якіперетечуть у приватні кишені.

 

Джерело – «Дзеркало тижня »

 
 
Коментарі (0)