ГоловнаНовини ЖКГОпалювальний сезон 2023-2024Реєстр отримувачів субсидій має бути створений до середини грудня

Реєстр отримувачів субсидій має бути створений до середини грудня

Враховуючи чисельність отримувачів житлових субсидій, а це фактично половина населення України, створення єдиного реєстру субсидіантів є необхідним.
Реєстр отримувачів житлових субсидій має бути створений до 20 грудня 2017 року. Оскільки громадянин для призначення субсидії надає органам соціального захисту населення право опрацьовувати їх персональні дані, а інформація про доходи має обмежений доступ, то реєстр субсидіантів матиме закритий характер з обмеженим доступом, повідомив директор департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Віталій  Музиченко.
 
Враховуючи чисельність отримувачів житлових субсидій, а це фактично половина населення України, створення єдиного реєстру субсидіантів є необхідним. 
 
«Житлові субсидії призначаються районними та міськими органами соціального захисту населення, відповідно облік субсидіантів зараз ведеться на місцевому рівні. Уряд прийняв рішення інтегрувати ці розрізнені бази даних у єдиний реєстр отримувачів житлових субсидій. Але зважаючи, що для призначення субсидії використовуються персональні дані людей, реєстр не може бути відкритим для всіх бажаючих», - заявив Віталій Музиченко.
 
Фахівець Мінсоцполітики додав, що відпрацьовуватимуться відповідні системи захисту персональних даних отримувачів субсидій, щоб реєстр субсидіантів слугував виключно для обліку одержувачів соціальної допомоги. «Доступ до нього матимуть лише Міністерство соціальної політики України та управління соціального захисту населення з метою ефективного управління системою житлових субсидій», - уточнив Віталій Музиченко.

В тому числі реєстр субсидіантів не буде прив’язуватися до жодної іншої системи – чи то митної служи, чи поліції. «На сьогодні уже побудовано міжвідомчий обмін інформацією, яка необхідна для призначення житлових субсидій. Вже три роки громадяни інформацію про свої доходи у вигляді довідок в управління соцзахисту не надають. Ті органи, які задіяні в цьому процесі, – податкова служба, пенсійний фонд, служба зайнятості – самостійно надають інформацію органам соцзахисту. Тому реєстр субсидіантів створюється для обліку субсидіантів, а не для обміну інформацією про них», - резюмував він.   

Сучасна економіка України має не тільки масу перспектив, але і проблем. Саме тому необхідно постійно бути в курсі подій, щоб максимізувати власну фінансову вигоду. Завдяки інтернету і таким спеціалізованим порталам, як uceps.org.ua стежити за останніми і актуальними подіями в економіці країни буде просто. Хоча існуюча система і відрізняється складністю, але завдяки різноманіттю представленої інформації розібратися в нюансах буде під силу кожному.

 
Коментарі (0)