ГоловнаГоловнеЖитлоРеєстрація нерухомості стане простішою

Реєстрація нерухомості стане простішою

Укрдержреєстр спростить процедуру реєстрації нерухомості, зокрема, нотаріуси та державні виконавці отримають доступ до раніше закритих для них реєстрів.

З 14 жовтня цього року нотаріуси та державні виконавці отримають доступ до Реєстру прав власності на нерухоме майно, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, Державного реєстру іпотек та Державного реєстру обтяжень нерухомого майна.  Про це йдеться у наказі Міністерства юстиції  від 26 липня 2013 року №1538/5, - повідомляє прес-служба Державної реєстраційної служби.

«Надання можливості нотаріусам отримувати інформацію із цих реєстрів значно спростить процедуру реєстрації нерухомості, адже більше не потрібно буде надсилати запити до реєстраційних служб, щоб отримати необхідні дані про об’єкт нерухомості, як це відбувається зараз. Вони зможуть самостійно здійснювати відповідні пошуки, а це також зекономить час як нотаріусів, так і громадян. Крім того, це дасть можливість мінімізувати шахрайські прояви з боку тих, хто має намір зареєструвати майно. Так, скажімо, оформлюючи спадщину, нотаріус зможе самостійно перевірити наявність прав власності, обтяжень або іпотеки на цей об’єкт нерухомості», - розповів Голова Державної реєстраційної служби Дмитро Ворона.

При цьому, якщо у Державному реєстрі прав відсутні відомості про зареєстровані речові права на нерухомість, об’єкт незавершеного будівництва та обтяження, нотаріус зможе отримати інформацію про зареєстровані права власності або інші речові права з Реєстру прав власності на нерухоме майно, про обтяження речових прав – з Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, про іпотеки – з Державного реєстру іпотек.

Що ж стосується державних виконавців, то вони користуватимуться інформацією з Реєстру прав власності на нерухоме майно, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна та Державного реєстру іпотек під час примусового виконання рішень.

Нагадаємо, зараз при вчиненні нотаріальних дій нотаріуси направляють запити до органів державної реєстрації прав для перевірки інформації про об’єкт нерухомого майна в Реєстрі прав власності на нерухоме майно, Єдиному реєстрі заборон відчуження об’єктів нерухомого майна та Державному реєстрі іпотек.

 
Коментарі (0)