ГоловнаКоментаріЖитлоРинок нерухомості у «напівпритомному» стані

Ринок нерухомості у «напівпритомному» стані

Вітчизняний ринок нерухомості перебуває у стані «напівнепритомності», проте, експерти бачать у цьому і позитив, кажуть, настав момент, коли ціни на житло досягли мінімальної позначки, і цим варто скористатися.

Порівняно з попереднім місяцем у липні угоди з купівлі-продажу квартир зменшилися в кілька разів, ринок житла в Україні зупинився і завмер. Щоб його активізувати, продавці вдаються до зниження ціни на квартири і будинки, про що свідчать статистичні дані по містах України, передає Aif.ua.

Найбільш дешеві об'єкти для вкладень пропонують у Запорізькій, Кіровоградській, Сумській та Херсонській областях. А нещодавно до цих регіонах через проведення антитерористичної операції приєдналися Донецьк і Луганськ. Сайти рясніють вигідними пропозиціями про продаж квартир і будинків, а ціни навіть не відповідають рівню пропозицій. Люди бояться за своє майно на Донбасі і хочуть отримати хоча б 40% від вартості нерухомості.

«Сьогодні квартири в Донецьку продати просто неможливо, - стверджує голова комісії з питань дотримання статуту та кодексу етики Асоціації фахівців (ріелтерів) з нерухомого майна України Дмитро Корчев. - Коли людина звідти їде, їй стає все одно, скільки житло коштує. Якщо чесно, мені б теж було все одно - я б забрав сім'ю і виїхав би в більш спокійний регіон, втім, як всі роблять».

Читайте також: Житло в зоні АТО розпродають за копійки

На думку ріелтора, в Україні настав момент, коли ціни на житло досягли мінімальної позначки. І цим варто скористатися, щоб опинитися у виграші. Згадайте лихі 90-е роки. Ті, хто тоді опинився кмітливішим своїх співвітчизників, нажили непогане майно і вирвалися з низького і середнього шарів населення.

Дмитро Корчев підтвердив, що вітчизняний ринок нерухомості перебуває в стані «напівнепритомності». Палиці в колеса операціях вставило держава нововведеннями в законодавстві. По-перше, 28 липня 2014 року Національний банк України (НБУ) прийняв постанову про обмеження банками видачі валюти до 150 тис. грн на одного клієнта в добу. По-друге, Верховна Рада схвалила перерахування 1,5% від зарплат українців у державний бюджет.

«На сьогодні ринок нерухомості в черговий раз зупинився у зв'язку з появою нових законодавчих норм, - підкреслив експерт. - Наприклад, з розпорядженням Нацбанку від 28 числа в зв'язку з скасуванням видачі коштів. Це повністю застопорило все з однієї простої причини: людина продала своє житло, але не може забрати свої гроші і піти».

За словами Дмитра Корчева, ріелторам поки не дуже зрозумілий мотив військового податку, зокрема, як ним керуватися. Сумнів викликає пункт, згідно з яким гроші будуть брати за фактом укладення цивільно-правових договорів. «Тобто ще незрозуміло, чи треба учасникам угоди купівлі-продажу платити 1,5%, що є досить-таки велика сума», - додав фахівець.

«Житло, яке стало користуватися попитом у Києві - економ-класу. Ціни трохи зросли з однієї простої причини - дешеве розібрали, залишилося те, що подорожче. За два останніх місяці ми зафіксували стабільний попит на такі квартири. Житло, яке знаходиться в недорогому діапазоні, купується» - резюмував пан Корчев.

Як повідомляла «Україна Комунальна» раніше, з моменту окупації Криму на півострові не було укладено жодної угоди з купівлі-продажу нерухомості. Головна причина - різниця між українським і російським законодавством.

 
Коментарі (0)